| andra0024 a întrebat:

Cu noua lege ce prevede restricții de circulație, eu de exemplu dacă acum in weekend sunt la iubitul meu și luni vreau sa ma duc acasă unde locuiesc, o să pot?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie sa iesi afara pe strada decat 200 de metrii si daca ai urgente la medic pe baza unei dovezi scrise poti circula, stai acolo unde esti la iubitul tau, ca te duce politia la izolare daca te plimbi pe strada aiurea fara motiv.

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hai sa nu panicam si mai ales sa nu dezinformam lumea degeaba. nu ne este inca interzis sa mergem pe strada in timpul zile cu scopuri precise.

| andra0024 explică (pentru suntserios):

Asta am înțeles și eu dar să mă plimb eu așa între două locuințe nu cred că e permis. Oricum deja m-am întors la domiciliu că am zis că nu mă risc.