| anonim_4396 a întrebat:

Buna, cum imi dau seama daca sunt mai frumoasa in poze sau in realitate? Eu cunosc foarte multe persoane care in realitate arata mult mai bine, am intrebat doua prietene iar ele mi-au zis ca in realitate sunt mai frumoasa dar cred ca au minit. Eu consider ca in poze arat mai bine nu stiu ce sa cred. Cum imi pot da seama?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti dai seama, dar poti intreba pe altii, cand le arati poze cu tine.

| sierra1 a răspuns:

"cum imi dau seama daca sunt mai frumoasa in poze sau in realitate?"

intreabă oglinda, știi tu cum...

| Celcestietot a răspuns:

Cea din oglinda este mai aproape de realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te poti lu-a dupa ce zic prietenele tale, ca din cate am observat asta e modul fetelor de a se jigni una pe alta, facand-usi complimente.

Iti dai seama cat de frumoasa esti, prin atentia care o primesti de la tipi. in comparatie cu alte fete. in realitate, nu in virtual, ca in virtual majoritatea li se adauga +2 puncte la astect.

Nu te poti lu-a dupa oglinda, ca in oglinda iti vezi toate imperfectiunile si detaliile care te fac sa pari mai urata decat esti. Oamenii nu sunt asa atenti la detalii cat esti tu de aspra cu oglinda.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici asta nu e relevant. Am văzut ca uneori fetele frumoase dar retrase primesc mai putina atenție decât cele care sunt mai sociabile sau mai ușor de abordat. Sunt fete care par inabordabile oricât de frumoase ar fi primesc atenție dar nu pe măsura așteptărilor