| CinevaAnonimă a întrebat:

Cum o conving pe mama să mă lase să nu merg la școală mâine? ( la noi nu se închide școala mâine)

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu se inchide scoala, trebuie sa mergi, fiindca vei aduna absente si la 10 absente, se scade 1 punct la purtare.

| CinevaAnonimă explică (pentru Violleta2022):

Mama îmi e dirigintă și nu cred că îmi scade nota. Eu nu vreau să merg la școală fiindcă am făcut ceva și se vor uita toți ciudat la mine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Cu atat mai mult nu va accepta, sa nu mergi la scoala.

| Mosotti a răspuns:

Optimismul la inaintare, poti incerca, spui sincer "mama, as dori sa nu ma duc azi, te rog sa imi respecti dorinta, dar nu se va mai intampla", daca nu merge, asta e, poate sinceritatea este apreciata decat alte vajeli de care oricum se prinde si nu ii va place ca vei incerca sa o prostesti. Adica sa stie ca nu va deveni un obicei!

| Celcestietot a răspuns:

Ii spui ca te va lua Coronavirusul daca te vei duce.