| francesca a întrebat:

cum pot sa imi decolorez parul si in acelasi timp sa nu il deteriorez? ma vopsesc de 3 ani bruneta, iar culoarea mea naturala este blond. vreau sa renunt la brunet si sa revin la blond. daca il decolorez nu risc sa il ard prea rau? cum as putea sa fac altfel?

5 răspunsuri:
| princess a răspuns:

Nu poti sa faci asta "cum pot sa imi decolorez parul si in acelasi timp sa nu il deteriorez?" e imposibil... dar ceea ce poti face tu este ca dupa decolorare sa ti-l ingrijesti foarte bine ca sa nu para asa de deteriorat, in general apa oxigenata iti arde parul depinde si de timpul de expozitie, iar daca ai de gand sa faci asta te sfatuiesc sa o faci la un salon sspecializat pentru ca ai ocazia sa iti pierzi parul. tine cont ca apa oxigenata e foarte puternica si de aceea decolorarea trebuie facuta de un profesional.sunt saloane care nu fac asta deoarece exista un risc foarte mare! singura optiune ar fi sa lasi sa creasca parul tau natural.alta optiune nu prea ai, sau sa ti-l decolorezi dar sa il ingrijesti foarte bine dupa

| princess a răspuns:

Nu poti sa faci asta "cum pot sa imi decolorez parul si in acelasi timp sa nu il deteriorez?" e imposibil... dar ceea ce poti face tu este ca dupa decolorare sa ti-l ingrijesti foarte bine ca sa nu para asa de deteriorat, in general apa oxigenata iti arde parul depinde si de timpul de expozitie, iar daca ai de gand sa faci asta te sfatuiesc sa o faci la un salon sspecializat pentru ca ai ocazia sa iti pierzi parul. tine cont ca apa oxigenata e foarte puternica si de aceea decolorarea trebuie facuta de un profesional.sunt saloane care nu fac asta deoarece exista un risc foarte mare! singura optiune ar fi sa lasi sa creasca parul tau natural.alta optiune nu prea ai, sau sa ti-l decolorezi dar sa il ingrijesti foarte bine dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai sa-l arzi... dca nu te-ai vopsit recent nu ar trebui sa fie probleme dar o sa dureze ceva pana ai sa poti avea culoare ta naturala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ars...il cam arzi da uite iti recomand de la garnier http://www.garnier.ro/......color.aspx E0.il mai deschide un pic.

| maraalexandrastoica a răspuns:

Buna ziua sunt inca tanara sh nuanta mea naturala este un saten mai inchis si ma fac bruneta de ceva timp dar acum nu mai m am facut de vreo 3 luni sh s a mai luat asa dar vreau sa imi fac suvite blonde mai dese dar stiu ca mil ard ce ma sfatuiti mie imi place ff mult blondu