| didi9596 a întrebat:

Cum pot sa imi schimb persoanlitatea/caracterul? Sunt o fire foarte copilaroasa, suparacioasa, geloasa, posesiva, trebuie sa primesc mereu tot ce vreau, etc si mi se tot reproseaza in ultimul timp ca nu m-am maturizat deloc si am deja 19 ani si ca ma comport ca un copil. Si cum ar trebui sa ma comport ca baietii sa fuga dupa mine, adica sa fiu mai inaccesibila si sa ii fac pe ei sa stea dupa mine, nu cum fac eu...sunt disperata dupa unii. laughing
P.S.: Funda. happy

Răspuns Câştigător
| CfTPU a răspuns:

Trebuie sa te schimbi un pic. La baieti le plac fetele acestea drguze/copilaroase, dar nu exagera! Sa nu te comporti ca o fetita de 2 ani. Nu ar trebui sa fi nici geloasa, suparacioasa si posesiva! Trebuie sa fi de gasca, calma, amuzanta... Daca vrei sa primesti mereu tot ce vrei, inseamna ca esti rasfatata. Si da, trebuie sa acceptica esti asa! Lor nu le trebuie o iubita rasfatata si fitoasa. Sa se creada buricul pamantului! Trebuie, da, sa fi asa mai inaccesibila. De parca nu se ridica la nivelul tau, asa o sa lupte dupa tine daca te plac.
Mai conteaza si imbracaminte. De obicei le plac ce vad (barbati astea!). Deci imbracate cat mai sexy, adica nu cu decolteuri mana la chinezi! Ci stramnt (in caza ca nu ai sunculite). Esti usor norocoasa daca ai sani, iar daca nu incearca sa iti baci sub sutien o soseta big grin.
Machiajul... nici el sa nu fie strident. Ci cat mai natural, si feminin.

FUNDA?!

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Personalitatea este oglinda culturii fiecarui individ.

| OldSoul a răspuns:

Maturizarea vine in timp, odata cu probleme vietii daca pot spune asta, nu incerca sa te schimbi, nu vei reusi, doar timpul te va schimba.
Cu baietii, fii tu insati, nu fii prea disperata dupa uni, nu ai de ce.
Bafta.

| KillMePlease a răspuns:

asta eşti tu
nu te poţi schimba în totalitate (nimeni nu poate)
însă te poţi maturiza

| OchisorVisator a răspuns:

In primul rand, nu merita sa te maturizezi pentru baieti. Oricum, in scurt timp, ciata te va obliga sa te maturizezi, deci eu zic sa te bucuri.
Totusi, daca chiar vrei sa te schimbi, creeaza-ti personajul dorit in minte si incearca sa re comporti ca el. Nu va merge din prima, dar ajungi acolo daca ai vointa.

| Criss0934 a răspuns:

In primul rand incearca sa iti iei viata in propriile maini daca zici ca ai 19 ani deci esti abila sa iti iei o slujba si sa iti castigi proprii bani.Iar la faza cu baietii, pur si simplu nu arata ca esti interesata de ei.