| mulajunior a întrebat:

Buna,cum voi reactionati cand va calca cineva pe incaltaminte?
Miar cumparat o pereche de jordan si ma tem sa ii port deoarece oamenii din Romania nu prea se respecta si nu stiu cum sa reactionez.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te va calca nimeni intentionat, ci doar din greseala, caz in acre accepti scuzele si gata. Doar nu consideri mai importanta o pereche de incaltari edcat un om. Daca te calca cineva, mergi mai departe si gata, nu e nici o gaura in cer.

| cristi202 a răspuns:

Daca jordanii tai sunt de asa fel incit se strica daca te calca cineva pe picioare, poti umbla foarte bine cu orice altceva. Iar daca ti-e teama sa iesi pentru ca vei fi calcat pe picioare, la fel de bine poate sa iti fie teama sa mergi cu masina din cauza unui accident de masina, si atunci ce faci, nu mai iesi din casa, pentru ca sunt accidente?

| BlackRose03 a răspuns:

Nu am nicio reactie, nu e capat de tara.Mi s-a intamplat de 2-3 sa fiu calcata intentionat de o prietena, dar niciodata din greseala, deci nu-ti fa griji.
Si daca o face cineva(cel mai probabil din greseala) nu trebuie sa reactionezi in vreau fel, doar iti continui drumul.Incaltarile se pot spala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sta cineva sa te calce intentionat. laughing
Cand mai ma calca din greseala o prietena ii spuneam "Nu-i nimic, sunt noi/doar ce i-am spalat " laughing In alte situatii pur si simplu daca-si cere scuze ii spun ca nu-i bai si ii zambesc. Nu-i capat de tara. ^^