| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Buna. Daca esti in somaj neindemnizat,( adica fara plata,) si te angajezi primesti bani. Si pe ce perioada?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca...te angajezi primesti bani. Si pe ce perioada?"

evident, pe toată perioada contractuală

| LordCristobal a răspuns:

Nu stiu ce ai vrut sa zici prin intrebarea ta.
Ajutorul de somaj il primesti sase luni pana cand iti gasesti un liceu de munca.
Cand te angajezi primesti salariul pe o anumita data a lunii.
De exemplu daca te-ai angajat pe 20 octombrie si tu trebuie sa iei salariul pe zece vei primi salariu pe cate zile ai muncit.

| LordCristobal a răspuns (pentru LordCristobal):

*loc de munca

| Ochialbastri99999999 explică (pentru LordCristobal):

Cred ca nu m-am exprimat eu cum trebuie. Daca sunt in somaj neindemnizabil, adica nu somajul ala platit, la care mergi lunar cu carnetul pentru viza. Este somaj neindemnizabil. Si am vrut sa stiu ce beneficii am daca ma angsjez, pe langa salarul lunar. Pe internet m_am uitat si nu m_am lamurit. Adica stiu ca la somajul cu indemnizatie pe langa salar, daca te angajezi din somaj iti da statul o suma de bani ca te-ai angajat din somaj, o suma in fiecare luna timp de un an. Eu voiam sa stiu la somajul celalalt neindemnizabil ai beneficii ca te angajezi din somaj indemnizabil, pe langa salar.