| Biby a întrebat:

Daca factura de RDS s-a emis pe data de 1.04.2011 si o platesc luni.Ne taie cablul pana atunci?

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu, de regula cei de la RDS lasa o luna la dispozitia clientului pentru a-și plăti factura.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Intre data de emitere a facturii si data platii trebuie sa existe minim 15 zile intre aceste date. Consider ca nu o sa va taie cablul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe factura ai inscrisa data scadenta, adica pina trebuie platita; de la acea data ai 30 de zile perioada de gratie,abia apoi se pune problema sistarii semnalului; de obicei,daca depasesti si perioada de gratie, te instinteza si daca nu raspunzi, iti taie semnalul.