| Larisaconstanti a întrebat:

daca mi am luat bilet de avion acum 3 saptamani, intrebarea mea este, eu la intoarcere voi avea numele schimbat, este vreo problema? Odata ce nu imi schimb nici pasaportul si nici buletinul?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca numele din acte e acelasi cu cel de pe bilet, unde e problema? Or fi aia de la vama aeroportuara destepti, dar nu prea cred sa fie si ghicitori. Ca doar asa ar putea sa suspecteze o schimbare de nume care nu apare in niciun document de calatorie.

| Gabriel9707 a răspuns:

Atata timp cat datele din pasaport corespund cu cele de pe bilet nu ar trebui sa fie vreo problema, dar doar ca sa nu intampini probleme ar trebui sa dai un telefon la compania de la care ai cumparat biletul de avion.