| Mydy a întrebat:

Daca parintii mei sunt divortati si eu sunt minora si vreau sa plec in alta tara impreuna cu mama mea. stiti cumva daca imi trebuie acordul tatei?( adica o fisa sau nu stiu ceva )
Funda

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Din cate stiu nu.
si parintii mei sunt divortati si am plecat din tara cu mama fara stirea tatei.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Da iti trebuie acordul tatalui tau scris si legalizat la notariat! Te duci la notariat cu el de mana si acolo faci actul!

| PrecioussGirl a răspuns:

P.s.: eu am ramas in grija mamei. ia trebuit doar hotararea de divort cu care sa dovedeasca ca ea este tutorele meu.

| sunshine_4741 a răspuns:

Da.iti trebuie procura de la tatal tau

| Adynanana a răspuns:

Pai nu-ti trebuie neaparat acordul lui. Ce mai buna cale este sa se duca mama ta la notar si sa faca o hartie care practic ii aduce la cunostinta tatalui tau ca pleaca cu tine in alta tara.
P.S- ca sa faci asta trebuie sa fii sub tutela mamei.
aici se dezabate subiectul http://www.kanald.ro/Editii/Draga-Mea-Prietena/2011-08-26-10/

| Bianca_6890 a răspuns:

Si ai mei sunt despartiti dar treaba e ca eu nu vreau sa plec cu mama sau cu tata si vreau sa plec cu matusa la varul meu si e mai naspa ca imi trebuie pasaport iar la faza cu tine e ca daca esti in custodia mamei nu iti va trebuii absolut nimic din cate stiu si daca nu esti in custodia mamei iti va trebuii o procura!