| Ioanarrrr1333 a întrebat:

Dacă ți se invadează spațiul personal, ce se întamplă? Primește vreo pedeapsă persoana respectivă sau nu se întampla nimic și te poate atinge oricine, în orice zone, fără să vrei? Ca așa e în țara asta dezgustătoare.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Dacă ești hărțuit fizic in repetate randuri poti depune o plângere, dar într-adevăr daca ti se intampla o dată politia nu va lua măsuri.

| Ioanarrrr1333 explică (pentru Freya1):

Mi s-a mai întamplat. Nu mi se pare normal sa se petreaca astfel de lucruri. Sa nu ia masuri, ca de aceea se ajunge la alte cazuri. Daca eram urmarita de acea persoana? Nu mai zic de teama pe care am avut-o atunci. Toate astea raman asa...e o forma de abuz.

| Freya1 a răspuns (pentru Ioanarrrr1333):

Păi dacă ai pe cineva care te hartuieste constant depune plângeri peste plângeri până cineva face ceva.