| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

De câteva zile ma trezesc brusc din somn și rămân puțin paralizată și simt o prezenta neomenesca lângă mine.

Același chestii pățeam în fiecare seara.

După câteva zile, a murit a murit bunicul meu.

După ce a murit bunicul meu, mereu îl visam cum stătea în pat dar în vis eram conștientă ca el murise însă nu prea îmi pasa.

Am vorbit cu mama mea și mi-a zis ca de când eram mica avem stări și vise ciudate înainte de a se întâmpla ceva.

Voi credeți ca am o energie scăzută sau un dar?

Voi a-ți pățit?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici nici.
La trecerea de la starea de veghe la cea de somn
creierul trece pe alte modalități de prelucrare a informației și
provoacă.
- o paralizie temporară a mușchilor.
- senzații ce nu corespund realității - o prezență umană sau de altă natură lângă dta.
Visele premonitorii sunt modalități de informare a creierului în timp ce omul doarme.
Fiind decuplat de la milioanele de senzații și informații din timpul zilei, creierul poate simți dacă este cuplat, biocâmpul altor persoane de exemplu al bunicului.
Creierul lui era în stare de alertă și de avarie înainte ca el să moară. Creierul tău a perceput această informație, a procesat-o și a transformat-o într-un vis.
La fel și cu alte stări înainte să se întâmple.
Toți avem această capacitate. Dar tot așa cum unii au nasul ( sau urechile, ca să nu mai amintim aici și de alte organe și podoabe) mai lung și alții mai scurt, dta care ești mai sensibilă le simți.
Asta este tot.
Nici un dar, nici o boală sau meteahnă, sănătate pură.

1 răspuns: