| luxaees a întrebat:

Buna, de ce acte am nevoie ca sa ma imprumut din banca cu niste bani (patria bank)? Eu muncesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu minciuna nu vei ajunge prea departe in viata!
La 14 anisori nu poti lua nici un imprumut bancar!

Uite aici:
în 7 Septembrie 2021 | luxaees a întrebat:
Salut, anul asta trec în clasa a 8a și vreau sa ma duc la liceul de arte... o sa am am 14 -15 ani"

| luxaees explică (pentru Violleta2022):

Nu eu, am intrebat pentru mama

| Violleta2022 a răspuns (pentru luxaees):

Cand vorbesti la persoana intai singular, este vorba de tine (ai spus "am nevoie"... "eu muncesc".
daca nu-i pentru tine, mama ta poate sa intre in banca si sa ceara relatii, ca ea trebuei sa duca adeverinta de salariat si ce solicita banca.