| anonim_4396 a întrebat:

De ce lectura nu mai este atractivă pentru tineri? Vreau păreri sincere. happy

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Din cauza net-ului care prăjeşte creere. Acum tinerii nu mai au răbdare o săptămână să citească un roman. Vor să vadă repede filmul, chiar dacă se pierde din farmecul cititului.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cand am fost in librarie ba da erau tineri multi, cand eram la scoala erau carti vechi de pe timpul comunismului, deci nu e ca tineri nu vor sa citeasca si nu prea au ce, acum citesc mai mult pe pc pdf, dar daca vad documentare retin mai bine

| oglindasultanului a răspuns:

Nu le convin povestile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca prefera sa fie inculti dar cu masina sau telefon de fite si sa slabeasca decat sa citeasca.