| anonim_4396 a întrebat:

de ceteva saptamani ma framanta faptul ca la premierele de la sfarsitul anului scolar asi lua premiul 3 sau chiar mentiunea ( sunt in clasa a 6 ). Media mea pe primul semestrul este 8.36, iar pentru a luat premiul al doilea ar trebui sa am
media 10 ceea ce este cam imposibil sa ma ridic atat de mult. Anul trecut am incheiat cu 8.88, si am luat premiul 3. Credeti ca premiul 3 este ok? sau stiti cum as putea sa ma ridic la premiul 2?

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

E ok orice premiul chiar si 3, oricum premiile acestea nu te ajuta cu nimic pentru liceu te ajuta doar pe tine moral sunt doar niste hartii, mai mult sa se laude parintii cu ele.

1 răspuns:
| TimmyTim a răspuns:

Depinde, cred, de cum gândește fiecare.
Eu într a 6 a am avut media 9.74 și am luat mențiunea a 2 a.
La media 8.88 după mine este imposibil sa iei premiu (în clasa mea pe acolo era probabil mențiunea 25 sau ceva de genul)... oricum din moment ce ai luat PREMIUL 3 cu media asta... nu știu ce nivel de învățământ e în zona ta.
De as fi luat și eu premiul 3 măcar!? Ca am luptat ceva sa am media peste 9.70 în fiecare an, dar si asa mi-a fost greu și sa iau intre primele 3 mențiuni.
În fine
Normal! E bine sa iei premiul 3.
Bafta!