| Danihdd a întrebat:

De exemplu daca la pariuri sportive miza de 2 lei e 2000 lei daca bag 100 e 200.000 lei, se face castigul x cat bag?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Eu am inteles foarte bine.

Omul zice ca daca baga 2 lei, castigul ar fi de 2000 lei, si daca baga 100 (cred ca trebuia 200 lei sa zice) ar fi 200000, se pastreaza regula de calcul. Vrea sa stie daca se pasteaza raportul, de ex ca daca baga 300 lei iese 300 de mii, deci daca castigul este cat baga x 1000.

Si na, omul mai greseste cand se exprima, conteaza ce vrea sa spuna, poate ai emotii, poate nu esti f atent in momentul ala, se mai intampla, nu hop sa sarim sa aratam cu degetul. Era putin neclar la sfarsit ce a zis, dar era foarte usor de scos ce vrea sa spuna.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Totul tine de cota si de suma bagata, se inmulteste suma bagata la cota totala a meciurilor si iti iese castigul potential.

| Mosotti a răspuns:

Nu se stie, depinde cat e castigul, intrebi si tu la cat bagi, cat ar fi castigul.

| Andrei200202 a răspuns:

La cum te exprimi eu aș lăsa puțin pariurile și m-aș apucă să învăț să scriu ca să fiu înțeles, nu inteleg intrebarea, te aș fi ajutat.

| Mosotti a răspuns (pentru Andrei200202):

Eu am inteles foarte bine.

Omul zice ca daca baga 2 lei, castigul ar fi de 2000 lei, si daca baga 100 (cred ca trebuia 200 lei sa zice) ar fi 200000, se pastreaza regula de calcul. Vrea sa stie daca se pasteaza raportul, de ex ca daca baga 300 lei iese 300 de mii, deci daca castigul este cat baga x 1000.

Si na, omul mai greseste cand se exprima, conteaza ce vrea sa spuna, poate ai emotii, poate nu esti f atent in momentul ala, se mai intampla, nu hop sa sarim sa aratam cu degetul. Era putin neclar la sfarsit ce a zis, dar era foarte usor de scos ce vrea sa spuna.