| Evellina a întrebat:

De multe ori ii trimit sms-uri prietenei mele cele mai bune si ea intarzie foarte mult cu raspunsul chiar foarte multe ore, cateodata nici macar nu imi raspunde. Uneori raspunde repede ca are telu langa ea. Dar mi-a zis intr-o zi ca ea sta toata ziua acasa si nu aude telu. Nici eu nu il aud dar il verific din 5 in 5 minute sa vad daca am primit un mesaj. Chiar ma deranjaza faza asta. Acum mi-a zis ca intra pe mess la 7 si o astept pana acum la 12 sa intre si i-am trimis 3 mesaje si nu-mi raspunde. Ea sta in casa nu face nimic altceva. Si nu vreau raspunsuri de genu nu mai vrea sa fie prietena ta caci suntem prieten foarte bune. Ce sa fac sa imi raspunda la mesajele alea nenorocite? Ca degeaba are tel ca nici nu il folosete.

Răspuns Câştigător
| Diana498 a răspuns:

Poate nu are credit laughing sau nu stiu... cel mai bine ar fi s-o intrebiwinking sau ar trebui un timp s-o ingnori iar apoi sa vezi daca are vreo inclinatie spre a vb cu tine.laughing eu imi spun intotdeauna:" Sa alerg eu dupa tine?! Sau tu dupa mine?! " sincer nici mie nu prea mi-ar conveni daca as fi in locul tau! mie mi se intampla asa cu un baiat (prietenul meuhee hee) da nu ma supar ca mi se intampla si mie laughing sper ca ti-am fost de ajutor! ai grija ce faciwinking! funda?

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu te-ai gandit ca o stresezi?
si eu stau toata ziua in casa, si am o fata de-mi trimite la mesaje toata ziua.
``cf>?``
``uita-te [pe net de telefonul asta cat costa``
``nu iesi pe-afara?``
``ce mai faci ma?``
ma innebuneste.primesc 3 mesaje pe juma de ora de la ea de cand si-a bagat credit.deseori nu ii raspund la ele ca ma enerveaza.sau ma suna de 10 ori pe zi, ca cica se plictiseste si vrea sa vorbeasca.si cand vad telefonul ca suna si zice ``apeleaza. daiana``(asa o cheama)imi vine sa dau cu el de pamant.
las-o si tu cu mesajele alea. poate pe ea o plictisesc.nu ii place ei sa vb la telefon, sa fie toata ziua cu ochii p el.

| Floreenofficial a răspuns:

Mesaje?
suno! suno pana o innebunesti laughing
suno si pe fix. poate aude asa. laughing

| anad a răspuns:

Ma mir si ma minunez: asta sa fie cea mai importanta problema si preocupare a voastra, sa va dati mesaje si sa va raspundeti la ele si la telefon? Cred totusi ca ea mai are si alte preocupari si asta ar explica faptul ca nu sta tot cu telefonul in mana!

| カルメン a răspuns:

Ai incercat sa vb cu ea sa ii spui ca tu ii trimiti mesaje si vrei sa vorbesti cu ea si sa isi tina telefonul langa ea? de ce nu accepti ideea ca poate chiar numai vrea sa fie prietena ta? poate chiar asa e poate mainsel dar alt motiv care ar putea fi din moment ce ea nu iti raspunde la mesaje nici dupa 2 ore? gandeste-te! sa nu fi dezamagita! sau poate pur si simplu nu ii place sa foloseasca telefonullaughing

| scumpete a răspuns:

Pai poate nu e o pr asa de buna.

adica ce rost are ca tu sa te consumi si pe ea sa o doara'n cot?

mi' se pare chiar patetic.

in fine.
tu sti mai bine.

dar spune-i sa iti zic ce are. macar sa nu o mai deranjezi daca re ceva mai imp de faqth.

| Evellina explică:

Mai, dragelor. V-am zis sa nu imi ziceti chestii de genu ca nu vrea sa fie prietena mea. E prietena mea si tine mult la mine ne stim de 8 ani, suntem colege. Dar inca astept sa imi trimita nenorocitele alea de mesaje, ca puii mei ii zic sa-si arunci telefonul daca sil tine in cur de nu il aude. Mai bine o sa fac pe indiferenta... Si daca eu nu raspund la telefon sau pe mess face crize.