| Thecurious a întrebat:

Buna, de multe ori ma auzit si citit ca, adolescentii isi inchipuie ca vor salva lumea, crezandu-se buricul pamantului.
Ati avut asemenea ganduri?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, am și acum.

| SG1995 a răspuns:

Da, dar nu când eram adolescent ci când eram copil. Văzusem că ai mei s-au reapucat de fumat, și puii mei am întrebat-o pe mătușa că nu se poate face țigări mai puțin nocive, cum ar fi cele cu rumeguș.
*slapface*

| gemeni6226 a răspuns:

Cand eram tinara credeam in faptul ca daca multi oameni buni se aduna pot face acest lucru(nici atunci nu am crezut ca eu de una singura) credeam ca pot fi schimbari mari daca se vrea, dar acum cred ca nu lumea si Universul trebuie sa schimbam sa fim fericiti ci pe noi insine.

| FreddieM a răspuns:

Nah, eu nu am fost adolescent. Dar am proiectat mereu planuri care realmente se puteau realiza, nu visam cai verzi pe pereti cum face majoritatea.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Sorin Ovidiu Vântu avea, la finalul lui 1990 100.000.000$ cash în sufragerie. Deci poți avea bani cash și peste 10.000

https://youtu.be/uUbN6DXJwFg?t=2351

| Thecurious explică (pentru TheGentleman):

Am inteles ca Sorin Ovidiu Vantu avea planuri mari, cand era student.
Intimp foarte multi dintre studenti invatau cat de bine puteau, el si cativa altii (baieti destepti ) se pregateau pentru a da tunurile in economie. Banuiau ei ca regimul va cadea.

| Thecurious explică (pentru Thecurious):

In timp ce *
Inca mai am probleme la pusul virgulelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ești tânăr vrei să crezi că ești special și valoros, că poți face o diferență în lume. Majoritatea s-au crezut la un moment dat buricul pămânutului. Eu încă mă cred uneori laughing.

| EduardEdu1994 a răspuns:

Da,voiam să schimb foarte multe lucruri din păcate nu am reușit.Nu se știe niciodată cum visul de astăzi devine realitatea de mâine.