| Ahmali_Dan_1983 a întrebat:

de ziua mea voi merge la munte. Vom fi cateva cupluri. Va rog sa imi dati cateva idei cu ce i-as putea servi de ziua mea avand in vedere ca drumul va fi de aprox 9-10 ore iar un tort sau alte mancaruri gatite luate la pachet, cred, ca se vor strica.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Puteti lua branza (cascaval, swaiter ), salam uscat, pateu de ficat, icre.Sunt pungi sau lazi frigorifice unde pot fi pastrate la rece mai mult timp.Rosii,castraveti,ardei,ceapa.Carne de gratar unde la fel incape in pungi sau lazi frigorifice. Sunt grele, dar carati cu randul.Banuesc ca plecati cu masina, nu?
Nu uitati de paine feliata. Ceva prajituri fara crema
Bauturi (bere, sampanie, sucuri, apa
Sau va multumiti cu meniul de la cabana!

| cristimihailov a răspuns:

Cartofi prajiti si friptura de la cabana de unde stati.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Praz cu masline ftw.

| Hakuouki a răspuns:

Bere, vin, sampanie. Daca vreti si mancare, comandati pizza.

| Ahmali_Dan_1983 explică:

Da, gratarul ar fi fost foarte ok, insa prietenii mei oricum vor sa faca un gratar cand vom ajunge acolo, vom face cateva cumparaturi de acasa(carne pentru gratar, bere, etc) de accea ma gandeam sa vin cu ceva in plus pe langa ceea ce se va cumpara in grup.
Din pacate nu avem loc in masina pentru mai mult de 1 lada( din cauza bagajelor, stam 2 sapt deci se vor lua multe) in care cu siguranta se vor pune cumparaturile de acasa.
Ma gandeam la cateva sticle de sampanie si eventual cateva prajituri-fursecuri din acelea la punga cu speranta ca vor rezista Ce ziceti? ora va fi ok contributia mea? adica este destul de onorabil? sau e prea putin?
Pizzerie cu siguranta nu vom avea prin zona, suntem cazati la o pensiune intr-un satuc de munte.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Ahmali_Dan_1983):

Puteti cumpara de sateni diferite produse (branza, oua, legume!