| DeddyJ60 a întrebat:

Deci, eu caut de lucru de 1 an si jumate, nu ma angajeaza nimeni fiindca am deficienta de auz.
Chiar acum 2 zile am fost la Elba si au spus ca nu am ce cauta acolo si sa nu mai merg niciodata ca nu am nicio sansa.
Am fost la interviuri si nimic, am fost la Carrefour si "seful" nu i-a convenit cica nu am abilitați de comunicare. Am depus cvul la kaufland si am asteptat 2 luni pana cand m-a sunat si m-am dus la interviu, dupa 3 zile am primit un mesaj ca cauta alt canditat... am fost la mall, la magazine de haine, Decathlon, mai multe locuri si nimic.
E asa rau sa am probleme cu auzul? Menționez ca port aparat auditiv, am facut 12 ani la scoala normala, am terminat liceul si am obținut diploma de absolvire liceul.
Cunosc persoane care au probleme cu auzul dar nu vorbesc deloc, sa zicem, surdo mutii au loc de munca. Nici nu stiu de ce nu ma angajeaza nimeni daca vorbesc normal?

3 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Sunt persoane de rahat dar îi înțeleg și pe ei pentru că nu doresc să le moară afacerea, caută și tu un loc de muncă la un parc de distracții sau muzeu ceva.

| DeddyJ60 explică (pentru RazvanLegendaVie):

Doamne, eu vreau doar sa muncesc pentru viitorul meu, nu sa ma distrez.
am dreptul sa muncesc, dar nu inteleg ce probleme au ei cu deficient de auz.sad

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru DeddyJ60):

Dacă ai ales să lucrezi la un market ei se tem că tu "nu vei auzi" ce vor zice clienții, asta ar fi cel mai bun lucru dar ei nu se gândesc la consecințe.