| Anonim5321 a întrebat:

Deci..trec prin niste zile destul de complicate si m-am gandit sa va cer si voua parerea...Eu sunt venita din alta tara si normal trebuia sa trec a 8a, insa cel mai bine pentru mine este sa repet inca o data clasa a 7a pentru a ma integra si pentru a putea sa intru la un liceu bun! Pana aici totul pare destu de bine insa problema este ca prietenii mei sunt cu un an mai mari(intr-o clasa mai mare),iar acolo totul este mai diferit,copiii sunt mai diferiti,mai maturi! Ies seara prin oras, se mai machiaza au iubiti mai mari, intelegeti la ce ma refer, iar eu daca raman in clasa a 7a,nu pot face toate lucrurile acestea, deoarece copiii sunt mai...copilarosi,ei nu ies prin oras nu se machiaza si chestii de genul asta,iar eu ma simt destul de rau pentru ca nu stiu cum sa ma comport, adica am eu 14 ani si ar trebui incet incet sa ma maturizes, insa eu voi fi in clasa cu copii de 13 ani si nu voi putea avea comportamentul pe care il au fetele de a 8a, pentru ca eu voi fi a 7a;/ lnca lucru este ca mie imi place de un baiat care este a 9a,la liceu si bine este mai popular,deci oricum nu stiu daca voi avea sanse cu el,bine si eu sunt o fata draguta,adica multi baieti ma plac, dar faptul ca sunt din nou a 7a, ma face sa ma gandesc ca imi da si mai putine sanse de a fi cu el! Baiatul are 16 ani,lui ii plac fetele dragute ca si el,care se mai machiaza si a voie sa stea pana tarziu afara,iar eu nu cred ca voi avea voie, bine nu pot spune ca nu stau cu prietenii mei care acum trec a 8a,dar este o diferenta,pe care o simt si sincera sa fiu sunt foarte deprimata si ma gandesc tot timpul la lucrurile acestea si nu stiu ce sa fac, avand in vedere ca am o fire mai emotiva! Deci as dori un sfat din partea voastra si sper sa ma ajute pentru ca ma simt foarte rau si nu stiu ce si cum sa fac!

1 răspuns:
| Ibrahimovic a răspuns:

Eu zic sa mergi in clasa a8-a.
O sa te integrezi repede chiar daca esti venita din alta tara!