| syd2 a întrebat:

Buna, descrieti-va printr-un citat? ( e o propozitie mai mult imperativa, dar totusi semnul intrebarii de la urma e mai mult pentru a regula simetria conceptuala a primei intentii )

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

L-as scrie aici, dar mai bine las un geniu al literaturii moderne sa il enunte:

https://www.youtube.com/watch?v=GAdVvfcZw04

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Speed99):

Se duce societatea de rapa. laughing

| syd2 explică (pentru Speed99):

Depinde totul de conjectura.

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubire, e tot ce sunt și vă pot da.

| syd2 explică (pentru Bacemi):

Nu credeam c-o sa asist la a doua venire laughing. Sa ma scuzi de ironia proasta.

| Bacemi a răspuns (pentru syd2):

Lasă vrăjeala. Scoate banii de bilet. Ce ai frecat până acu de când te-ai născut?

| syd2 explică (pentru Bacemi):

Clar c-o sa am bani de bilet, sa fug cat mai repede din Moldova ca altfel, ma prinde ciuma. Caci, de cand m-am nascut am frecat numai ce-i mai ciudat si cu randuiala de pe alte parti cum zicea si marele invatat din bizant Amfilohie Sendrea, cel ce l-a invatat si pe fiul lui Stefan Voda Voievod, Alexandrel Voda, care s-a facut frate de cruce cu Ionut Jder.

| Drimmero a răspuns:

'Nu spune putine in multe lucruri, ci spune multe in lucruri putine'-Pitagora

| ShaOfHatred a răspuns:

I'm like walking heroin Very habit forming
It never ends well.

| ShaOfHatred a răspuns:

I'm like walking heroin Very habit forming
It never ends well.

| syd2 explică (pentru ShaOfHatred):

Prea multa seriozitate e plictisitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uitam si eu la citate celebre si asta mi se potriveste, zic eu. https://www.google.it/......ps?/search

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Bun scriitor italian. Multi s-au inspirat de la el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Mda, inca 10 ani si se face jumate de mileniu de cand a murit.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

"I am an idealist walking the earth, and a pragmatist in pursuit of ideals. "-Kunikida Doppo