| anonim_4396 a întrebat:

Bună Dimineața!
Am o întrebare, unde aș putea găsi Șorici în București, mai exact prin zona Cotroceni, Militari, Rahova? Dacă nu măcar unde în altă parte. Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cu placere! Daca ai metrou aproape da o fuga in piata Crangasi, chiar la statia de metrou Crangasi, sigur gasesti acolo, sa nu umbli degeaba pe tot bulevardul laughing

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

In perioada asta poti gasi la orice macelarie, de oriunde, in piete in magazinele in care se vinde carne au acum si sorici si orice altceva din porc. De fapt sorici am cam vazut tot anul prin macelarie.

| Azµre a răspuns (pentru mixxjim):

Știu doar că eu, cum nu sunt din București nu știu nici o măcelărie în zonele specificate... În afară de cele de la Hipermarket-uri, altele nu știu. Și acolo am căutat ieri de mi-au sărit capacele și n-am găsit. De aceea întrebam dacă știe cineva vreo măcelărie, nu contează unde este doar o adresă ceva, să știu unde mă duc. Mulțumesc mult pentru răspuns.

| mixxjim a răspuns (pentru Azµre):

Cand iesi pe-afara intreaba lumea din zona unde este o piata in apropiere (sau o macelarie) ca e mai simplu decat sa-ti dau eu adrese sau indicatii, plus ca nu cunosc zonele alea. Daca chiar nu gasesti si nu gasesti da-mi un semn si-ti spun unde sa mergi sa gasesti, desi e ceva cale de facut pana acolo, ca-i in sectorul 4. Am zarit odata si intr-un Megaimage dar era ambalat, la raionul de mezeluri, ar putea fi si prin altele dar nu desfacut si la kg cum poate te-ai astepta si cum este prin macelarii, poate de-aia nu l-ai gasit.

| Azµre a răspuns (pentru mixxjim):

O să fac azi un drum pe tot Bulevardul Iuliu Maniu, chiar și prin Drumul Taberei trebuie să găsesc ceva laughing. Mulțumesc mult.

| Azµre a răspuns (pentru mixxjim):

Chiar că, acolo nu m-am gândit.

| mixxjim a răspuns (pentru Azµre):

Cu placere! Daca ai metrou aproape da o fuga in piata Crangasi, chiar la statia de metrou Crangasi, sigur gasesti acolo, sa nu umbli degeaba pe tot bulevardul laughing