| Irinami21 a întrebat:

Buna dimineata! Am si eu o curiozitate...sau mai mult o pofta. Cand eram mai mica mama imi cumpara niste biscuiti glazurati cu ciocolata,care aveau forma unor animale si aveau un ambalaj verde, iar pe ambalaj scria "Zoo". Stie cineva daca mai exista? Am tot cautat pe la diferite magazine, dar nu am gasit. Poate si-au schimbat ambalajul, poate si-au schimbat producatorul, nu stiu.

2 răspunsuri:
| CriCri13 a răspuns:

Cred că este vorba de biscuiții Leibniz. Am văzut că mai sunt, cel puțin în Kaufland. Cei în formă de animale sunt simpli, glazurați am văzut unii dreptunghiulari, în punguțe mici. Ambalajul e în mare parte galben.