| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața chiar,

N-am putut dormi în noaptea asta, n-am avut somn, mi-am căutat câte ceva de lucru, am văzut și un film, măcar să treacă noaptea.
Acum mă simt obosit, mă simțeam și înainte, dar nu puteam adormi, acum când am simțit oboseala că mă copleșește, am crezut că în sfârșit voi adormi... însă m-a podidit o stare de greață și ceva greu lăsându-mi-se în piept.
Se poate să îmi fie greață, să mă simt așa, din cauza oboselii?

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai adunat probabil mai multa aciditate in organism in ultimul timp...bea mai multa apa,hidrateaza-te! bea apa,putin cate putin, pentru a preveni setea, intrucat, atunci e deja deshidratat trupul. Manaca mai putina carne, nu te mai balona cu atatea alimente..traiesti ca sa mananci sau mananci ca sa traiesti? sper ca ai ales varianta a doua, ori altfel nu o vei duce bine de acum incolo. Nu mai manca la ore tarzii, apropo.
Poti sa tii post negru o data pe saptamana. intr-o zi. te va face sa te simti mai bine! Sanatate

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns (pentru Weitzer):

Stai tu nemancat o zi intreaga sa vezi ce foame si ce mai POFTA iti vine de a manca aproape ORICE.
Mananca mai multe vitamine din complexul b, vit. c, d si cauta sa consumi acizi grasi. nu lua suplimente de la plafar/farmacie. vine primavara. gasesti in natura cate ceaiuri si verdeturi vrei cu ceea ce ai nevoie. Apropo, nu uita de fier. manacand carne rar, te privezi de o sursa bogata intr-un asemenea mineral atat de important. incearca carnea de vita, o perioada, dar nu exagera. Eu inlocuiesc carnea cu fulgi de ovaz si cereale integrale. Asa evit o posibila anemie.