| Antonia_Mocanu_1995 a întrebat:

Buna dimineata. Parca vad, cand s-o termina cu toata nebunia asta, stand scris mare cat casa pe burtiera aia la stiri pe toate programele: "Corona nu a existat! A fost o strategie de interes politic pentru a baga panica in omenire!" Voi ce credeti?

76 răspunsuri:
| florin926481f a răspuns:

Mie mi se pare absurd sa crezi ca nu a existat si ca a fost doar o strategie pentru a baga panica in oameni.Totusi un semn de intrebare e cum a aparut virusul, oare de la lilieci sau animalul ala pangolin sau a fost creat in laborator pentru a distruge economia Chinei si a altor tari ca mai apoi sa se profite de situatia asta asta in favoarea celor care au planuit totul. dupa mine putem sa spunem ca e deja un razboi biologic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, nu exista. Aia 11.000 de morti doar s au plictisit de viata si ai zis meh... Plec.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Și după capul tau... Cine spanac profita? Ca toate economiile sunt la pamant.

| Alexuţ02 a răspuns:

Corona virus există, dar în România nu este așa de avansată cum este n Italia, șamd.
Am cunoștințe în Italia cu, care țin frecvent legătura și îmi mai spun ce se întâmplă. Este cât se poate de real, doar că la noi la români nu este așa avansat cum este la ei.

| florin926481f a răspuns (pentru suntserios):

Vom vedea...e doar o teorie

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Nu e o teorie. E un fake news. Diferente mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca pentru mesaje de genul asta se poate face puscarie in perioada asta in care e stare de urgenta decretata nu?

| florin926481f a răspuns (pentru suntserios):

Daca ce am spun eu e fake news atunci ce au spus cei de mai sus ca nu exista covid-19 ce mai e?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa mai gandesti si cu capul tau, nu numai cu Facebook! Mai citeste si altceva decat cartile de "dezvoltare personala".
Hai sa-ti mai dau un scenariu de rumegat: aia toti care au murit au fost atinsi de o epidemie de sinucidere in masa! Ce zici de asta?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru florin926481f):

Aia sunt niste tâmpiți care cred ca ei scot capul din balta cu prosti. Darbin realitate ei sunt namolul din balta cu prosti

| Nume6 a răspuns:

Astea sunt conspiraţii, virusul există. De ce ar vrea ei să bage panica în omenire? Pentru ca economia are mult de suferit, nimeni nu mai produce nimic, toată lumea consumă, nu e deloc în interesul parlamentarilor.

| Apokales a răspuns:

Politicienii sunt mana in mana cu virusul, toti niste hoti. Virusul ii omoara pe cei batrani, iar politicienii pastreaza toti banii alocati pentru pensi, daca mai omoara si pe cei cu handicap ii pastreaza si pe aia, iar virusul este lasat in pace sa isi faca treaba, precum traficantii de carne vie despre care nu vorbim nimicwinking.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea pocăiților. Nu mai merită să te uiți la televizor.

| anonimg a răspuns:

In privinta aceasta eu sunt Toma necredinciosul.
Oricum, eu ma protejam si inainte si o fac si acum.
Dintotdeauna am urat lipsa de igiena; dintotdeauna am folosit sapun antibacterian si nu cumparam altfel de sapun; dintotdeauna folosesc servetele umede antibacteriene; dintotdeauna stergeam manere usilor cu astfel de servetele; dintotdeauna am pus cu sila mana pe carucioarele de la supermarket si pe barele din autobuz (daca vedeti pe cineva ca se tine de cele mai de sus bare, acela sa stiti ca sunt eu happy ).

Oricum, in media n-am vazut nici un om mort de coronavirus; nici macar vreunul bolnav. Voi ati vazut?
Daca ati fi citit Biblia ati fi vazut ca cineva are de castigat: persoane politice, religioase, si acela care sta in spatele lor far ca ei sa creada in existenta acestuia.
"Caci taina faradelegii a si inceput sa lucreze; trebuie numai ca cel ce o opreste acum sa fie luat din drumul ei.
Si atunci se va arata acel nelegiuit pe care Domnul Isus il va nimici cu suflarea gurii Sale si-l va prapadi cu aratarea venirii Sale." (2Tesaloniceni.2:7,8)
Dar lucrurile sunt tinute sub control de Dumnezeu, si de aceea nu trebuie sa ne ingrijoram de nici o nenorocire. "O mie sa cada alaturi de tine, si zece mii la dreapta ta, dar de tine nu se va apropia. (Psalm.91:7)
"Caci asa vorbeste Domnul ostirilor: [...] "cel ce se atinge de voi se atinge de lumina ochilor Lui."" (Zaharia.2:8)

| RAY a răspuns:

Exista selectie naturala, virusi microbi ne pun sistemul.imunitar la incercare,fara ei viata nu ar fi asa cum este ma refer la complexitatea vieti,suna dur,inuman,imoral dar suntem produsul evolutiei,nu putem fugi de ia, cei batrani mor pentru ca numai reprezinta un interes, asta e valabil la orice specie de pe pamant, dar si tineri mor, practic depinde de genele mostenite si de mediul in care traiesti, un copil supus microbilor, virusilor va avea un sistem imunitar pregatit pentru orice

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Apokales):

Oare voi astia care aruncati cu teorii asa ale conspiratiei aveti un gram de logica inainte sa scrieti ce scrieti?

Adica, tu personal te ai gandit ca banii alocati pentru pensii sunt o mica farama din miliardele de euro ce vor fi cheltuiti de stat pentru a redresa economia? Sunt foarte curios cum a socotit mintea ta luminata treaba asta de ai scris o

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonimg):

Tu vroiai sa vezi bolnavii la tv? sau cum spanac vine asta?

| Apokales a răspuns (pentru suntserios):

Nu m-am gandit si nici nu am scris in serios. Fii serios! Cine ar crede ca virusul a fost "eliberat"?!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Apokales):

Normal ca nu te ai gandit. De ce sa o faci.

| AwGenetix a răspuns:

Eu știu ca iti este mai usor sa crezi ca nu e adevărat, dar trăim sfârșitul lumii.

daca 600 morți vi se par fake newz-uri, nu are sens sa mai discutam.

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru suntserios):

Aceia au murit de oricare alte boli pe care le aveau sau de batrani ce erau. Adica de moarte buna

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru suntserios):

Politicienii si supermarketurile ca dupa aia sa se scumpeasca totul in favoarea lor

| Ineys a răspuns:

Cred ca un doctor te poate contrazice aici si poate sa iti aduca dovezi cum ca pacientul a murit datorita virusului. Familia coronavirus exista cu mult timp inainte sa inceapa toata nebunia asta.
Cum zice si wikipedia ( https://ro.wikipedia.org/wiki/Coronavirus ) e o subfamilie a coronaviridelor ( https://ro.wikipedia.org/wiki/Coronaviride ).

Citeste cu atentie pe acolo si o sa vezi ca virusul asta e foarte vechi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si in inteligenta ta toate guvernele lumii s au vorbit ca sa ne prostească pe noi nu. Eu nu stiu cum poti scoate asemenea tampenii pe gura. Ca sa nu mai zic ca nu intelegi baza economie si anume consumul. Cum poți emite o teorie in care spui ca supermarketurile vor sa darame economia ca sa mărească preturile. Pai cine rahat cu perje o sa mai cumpere si cu ce cand milioane de oameni isi vor pierde locul de munca?
Multi idioti in gândire a scos la iveala pandemia asta

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru suntserios):

Le ieftineste acum ca sa le scumpeasca dupa

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Deci, cum ar veni. Preturile scad, apoi cresc adica ajung la nivelul dinainte de pandemie, doar ca datorita crizei puterea de cumparare va fi cu 30% mai mica. Inteligenta gandirea ta. Daca nu ai
notiuni economie de baza, abtine-te de la te face de cacao. Si repet, multi tampiti scoate la iveala situatia in care suntem

| Antonia_Mocanu_1995 explică (pentru suntserios):

Cum zici tu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Antonia_Mocanu_1995):

Normal ca e cum zic eu, ca tu nu ai argumente ca sa fie cum zici tu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''COVID-19 reprezinta o problemă serioasa, potential mortală, cu mult mai grava si contagioasa decât gripa sezonieră și cel mai grav pericol pentru sănătatea publică din timpul vietii noastre"
- doctori, epidemiologi, DSP, imunologi, specialisti in boli infectioase, experți în domeniu.

"Conspiratie mondiala, toată lumea a înnebunit, e doar o raceala"
Antonia, pune unghii cu gel, se uita la telenovele turcesti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Că ești prăjită. Italia are o populație foarte bătrână, e normal să explodeze cazurile acolo, de aia sunt atâtea romance plecate, să spele babe bolnave la fund.