| RoxanaGhost a întrebat:

Buna dimineata tuturor,sa aveti o zi frumoasa! Am visat,nu mai stiu sigur daca in cursul noptii sau spre dimineata, ca iubitul meu imi oferea peste gard...parca,o pereche de cercei cu diamant(simplu fara vreo anumita culoare).Nu mai tin minte daca erau de argint sau aur sau daca era doar un cercel sau perechea.Stiu doar ca-mi oferise cerceii peste gard si mi-a spus:"Am vrut sa ti-i ofer de mult timp,dar acum mi-am facut curaj.Sper sa-ti placa,sunt din suflet!" sau ceva in genul.El in realitate imi face cadouri cu ocazii speciale dar nu le are cu dulcegariile face to face, gen isi pune gandurile intr o scrisorica atasata de cadou. Bunica mi-a zis ca daca am visat toata perechea e casatorie si daca un singur cercel...vaduvie.Nu prea dau importanta viselor dar acesta mi s-a parut chiar ciudat.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt de acord cu bunica ta.
Cerceii sunt când ești treaz o podoabă a feminității.
În vis au aceeași semnificație.
Deci cadoul din vis, asta însemna.
El ți-a transmis prin biocâmp mesajul pe care dta l-ai transformat în vis.
Te apreciez ca femeie. Nu sunt incă alături de tine (i-a dat peste gard), dar vreau să fii femeia mea.
Nu este vis ciudat, este important căci se referă la relația ta cu el.
Până acum erați doar iubiți, dar aveați libertatea de opțiune, de a fi împreună sau de a nu mai fi.
Prin oferirea de cercei,
Și-aseară ți-am luat cercei,
Astăzi te văd fără ei.
Ce vrea să spună acest cântecel?
Eu ți-am luat cercei, ți i-am făcut cadou.
Dacă tu îi porți, tu ești femeie, dar marcată cu cercei de la mine, ești, accepți ideea că tu ești femeia mea, proprietatea mea și a nimănui altcineva.
Dacă te văd fără ei, dacă ai renunțat la ei, înseamnă că nu îți pasă de mine, că prin asta îmi arăți că nu mă vrei, ori i-ai dat, ori i-ai vândut.
Așa că mesajul transmis de iubitul tău prin scenariul de vis era acesta.
Nu sunt încă cu tine ( sunt dincolo de gard) dar de acum eu îți fac cadou cercei. Dacă porți cercei cadou de la mine, înseamnă că accepți să fii a mea nu.
a mea, și a ta, și a cui o vrea, și a altora. (căntec).
Deci de acum el vrea legământul pe viață, care îl presupune căsătoria, că e cu primar și popă, sau fără ei, dar pe viață.
Acum, nu ești sigură că ți-a dat unul sau doi.
Dacă ți-a dat doi, e simplu este o întărire a mesajului de mai sus.
Dacă ți-a dat doar unul, aici s-ar putea interpreta astfel.
Ce a făcut cu celălalt?
L-a dat la alta?
De ce?
Și-a păstrat ceea ce se cheamă o rezervă sentimentală, ca să nu fie prea tare dezamăgit de un potențial refuz din partea ta.
De aici s-ar putea interpreta că, fără ca tu să știi asta conștient, el mai are o amantă sau pe teren sau în suflet, și chiar dacă tu accepți acel contract așa zis pe viață care este căsătoria, el este gata oricând să te părăsească dacă ceva nu-i convine, dacă de exemplu stresul provocat de căsătorie îl depărtează pe el de la alte idealuri de viață.
Și ce se întâmplă atunci? Rămâi singură, adică văduvă cum zice bunica ta, nu în sensul că el a murit, ci în sensul că rămâi fără el.
Așa că mesajul ambiguu al visului,
-Îți fac cadou cercei, poate unul, poate pe amândoi,
mai spune ceva în plus despre viitorul la termen lung cu acest iubit.
Ca relația să continue să meargă va trebui să faci sacrificii, compromisuri destul de mari, să renunți la ceva din personalitatea ta, la ceva din libertatea ta, mult mai mult decât ai fi dispusă, dacă ai avea libertate de opțiune și decizie.
Așa că, la lumina zilei, începând de azi eu zic să negociezi cu iubitul un contract prenupțial de așa zisă logodnă, în care să vă dedicați mult mai mult timp unul altuia, dar să îl anunți de asemenea că, dacă vei simți că relația nu merge, dta vei rupe logodna și vă veți despărți.
Atunci vei vedea la lumina zilei.
Dacă acceptă condițiile tale, ți-a dat 2 cercei.
Dacă rămâne cu decizia la jumătate, cu un cercel, eu zic să dezescaladezi treptat cu delicatețe și să îți vezi de drum, căci el mai are și alte opțiuni în straiță și te va părăsi când nu te aștepți cu un motiv oarecare.
Asta este interpretarea mea, dar mai pot fi și alte interpretări la fel de pertinente și plauzibile. Așa sunt visele și viziunile, ele prezintă planuri multiple ale realitatății, metaforic și alegoric.

| RoxanaGhost explică (pentru sadrian46):

Ma gandesc ca ori e prea posesiv(uneori este dar o face discret), ori ca are momente cand se mai gandeste la fostele relatii(de aici pot sa spun ca rezulta faza cu amanta in suflet).Nu pot spune ca am incredere deplina in el, dar am persoane care il mai urmaresc din cand in cand si are o stare neutra cand ii umblu in telefon(de aia o fac pe ascuns, mi se pare prea dubios ca nu se ascunde de mine sau chestii).
El a avut in trecut o relatie, o credea pe tipa sfanta dar ea si-a batut joc de el(bff-ul lui mi-a zis asta).El nu prea mi-a vorbit de fosta relatie decat esentialul:durata, motivul despartirii si anumite aspecte(raceala ei brusca si faptul ca el a trait mult timp cu iluzia de impacare). Nici nu vreau sa insist pentru ca si eu am avut ceva toxic in trecut si vreau sa ma bucur de prezent.Nu prea as crede ca are vreo amanta, nu-s genul care sa ma bat cu pumnul in piept ca e 100% fidel.Dar la faza cu amanta in suflet, presupun ca are momente cand se gandeste la fosta lui, ori ca am facut eu niste actiuni in ultimul timp care ii aminteau de fosta(un alint, o replica, un gest, etc...).Ori in ultimele 2 saptamani, mi-au iesit niste vorbe mincinoase, el stiind adevarul tot s-a panicat si inca se mai gandeste poate la acele barfe.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoxanaGhost):

Deci, cam ce spuneam eu.
Și ce spunea visul, poate doar un singur cercel...