| KyssOana a întrebat:

Buna din nou TPUhappy cum as putea sa invat rapid engleza? adica si gramatica dar si sa stiu sa vorbesc fluent limbastraight face
Funda cel mai bun raspuns big grin

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sincer?
inscrie-te pe un forum englezesc... poate ceva de gen yahoo answers!
sau incearca sa dai comentarii pe youtube in engleza si cu timpul o sa inveti

| Daiana90 a răspuns:

Absolut toata lumea are aceeasi problema.matusa mea de exemplu s-a apucat acum sa invete engleza la 40 de ani deoarece ii trebuie in noua slujba.tot ceea ce trebuie sa inveti sunt timpurile.acesta este esentialul in invatarea limbii.din momentul in care toate timpurile le stii la perfectie, totul va fi floare la ureche iar celelalte chestii gramaticale la fel.majoritatea au problema asta,"ce timp se foloseste in propozitia aceasta".si incearca sa iei carti cu povesti sau chiar carti intregi in engleza.cititul te va ajuta enorm,vei invata cuvinte noi,sau le vei intelege din context si vei vedea ce timpuri se folosesc in general,si cum se formeaza propozitiile. multi au problema urmatoare:atunci cand citesc,se concentreaza pe pronuntie si nu stiu ceea ce citesc, nu traduc propozitia.ei bine, tu te vei perfectiona si la acest capitol.cred ca pentru inceput e foarte usor pentru tinehappy. foarte multe exercitii cu timpuri pana iti intrii in mana si citeste cate ceva in engleza.ai sa vezi ca merge, decat o gramada de carti cu milioane de chestiuni gramaticale din care faci un talmes-balmes. sper sa te ajute, pupici:*

| Аℓℓi a răspuns:

Buna!
Eu am folosit site-ul asta si acum chiar ma descurc.
http://curs-de-engleza.ro/? gclid=CLGTi_P5x6sCFQMYzQodTGlB1w
Succes!