| rebornfromfire a întrebat:

doresc sa traduc ceva din romana in engleza aproximativ 100 pagini, nu sunt cuvinte complicate. Cam cat credeti ca ar fi pretul corect pe care sa il ofer pentru o pagina avand in vedere ca sunt cam 300 de cuvinte/pagina

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cel putin 500 EUR daca vrei treaba facuta cu simt de raspundere. Asta e un minim-minimorum. Bine, eu nu m-as baga la asa ceva nici pentru 1000, dar e partea a doua. Unora le e mai usor sa rescrie sau sa traduca decat sa scrie ceva de la zero.

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Pfew, 150. Sa fim seriosi. Cat dai, atata face. Legat de hosting, voila - http://www.eleven2.com/478.html
Eu ii folosesc de vreo... 8 ani cred, daca nu mai bine. cPanel, servere in SUA sau Europa, dupa cum ai nevoie, preturi decente, suport ok, program de afiliere misto (de la 75 de dolari pe vanzare, indiferent de valoarea ei), multe altele.
P.S. Ce vrei sa traduci mai exact? De curiozitate da sa traduca macar 3 paragrafe ala cu 150 ron, si apoi revino aici cu sursa in romana si ce zice el ca a tradus in engleza. Asa pentru 150 RON iti bag si eu textul in Google translate...

Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns (pentru rebornfromfire):

300 de cuvinte nu le traduci in cateva minute. 100 de pagini iti iau cel putin 2 zile de bagat ca migu' si de 75 RON pe zi te duci la sapat pe camp...
Nu castig nimic pentru recomandare. Castig abia dupa vreo trei luni dupa ce iti iei tu hosting la ei, daca nu renunti. Ai ori 30 ori 60 de zile la dispozitie sa te razgandesti si iti iei banu' inapoi. Nu mai stiu exact daca e 30 sau 60. happy
P.S. Am incasat vreo 3-4-5 comisioane in trecut, deci oamenii sunt ok, platesc.