| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
După o conversație acidă cu fosta mea prietenă, care în ultimul mesaj mi-a scris că ar fi bine să-mi găsesc o altă prietenă, eu am eliminato din lista prietenilor mei Facebook. Peste o oră, când m-am reconectat la acest site - surpriză! fosta mea prietenă care m-a ofensat îmi propune din nou cerere de prietenie, care eu, de astă dată, nu o mai pot accepta. Ce dracu ar fi însemnând acest comportament, oare ea nu înțelege că ma ofensat și că ar fi mai bine să-și caute de treaba!? Eu în ultimul mesaj chiar am acceptat propunerea ei de o lăsa în pace! Nu înțeleg nimic!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Conversațiile în contradictoriu sunt urmarea unor nemulțumiri, din partea unuia sau amândurora (lipsa încrederii, trădarea, neglijarea partenerului etc). Dacă o iubești mult, dați-vă o șansă! Împăcați-vă, astfel încât să nu mai ajungeți la situații similare. Dar dacă simți că nu o mai iubești, iar relația cu ea te cam epuizează psihic, acum e momentul potrivit să renunți definitiv la ea. Nu o (mai) amăgi...
Ea a acționat instinctiv, la supărare, dându-ți un ultimatum, dar și tu ai făcut la fel, ai luat decizia eliminării ei, din lista de prieteni, când ai fost nervos. Chiar și aici, când ai postat mesajul, se vedea clar, că erai încă afectat de cele întâmplate.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

A luat hotararea la nervi. Intre timp s-a calmat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se plictiseste si ea, poti sa o ignori ca-i trece ei. ^^