| Sorana20 a întrebat:

Eu am primit numarul de telefon al prietenului unui fost si nu stiu cum si ce sa ii scriu ca este dragut si cand il mai vad se mai uita si el dupa mine daca ii scriu mai mult poate o sa par disperata si prea directa. Ajutata-ma va rog! La cel mai bun raspuns dau coroana.

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Nu astept coroana dar sfatul meu este caci despre orice baiat sau barbat sa fie vorba niciodata sa nu-i dai tu primul mesaj dar daca nu te poti abtine scrie ceva si daca iti raspunde scrii:scuze am gresti era raspuns pentru altcineva.Sau sa scrii un mesaj simplu sa zicem da da am vazut filmul respectiv.Si cand el te intreaba ce film sa-i spui ca scuze nu lui ai vrut sa scrii ci la o prietena ai scris din greseala lui.Si de aici puteti incepe convorbirea dar niciodata nu aborda un barbat in mod direct ca nu o sa aiba parere buna despre tine.

| Sorana20 explică (pentru gemeni6226):

Stiu dar el nu are numarul meu de telefon