| ADY_5784 a întrebat:

eu stau la sat, si locuiesc intr-un bloc de 3 etaje, singurul bloc din sat, si faza e ca sunt 20 caini vagabonzi pe langa bloc, si sunt vreo 5-6 oameni in bloc care le dau mancare aproape zilnic, eu nu sunt de acord cu acesti caini care ar putea musca chiar copii din apropiere si cine stie ce mai fac, voi aveti caine vagabonzi pe langa bloc? Sunteti de acord cu ei? Ce ar trebui sa fac ca sa scap de ei? (Este si o catea care face puii in draci, si se tot inmultesc )

5 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Eu am avut si eu cam 15 catei in spatele blocului, dar cineva a chemat hingherii si iau luat pe totibig grin.
Afla numarul si suna si tu!
O zi buna!

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

laughingrolling on the floorsi eu am la blocul prietenei mele sunt la oras si pe acolo nu trec niciodatacryingca ma speriie sar la oamenii si desigur ca-i hraneste cei dintr-un magazin(iubitori de caieni)si ii tin in magazin dar eu nu am incredere in eisadcand eram mai mica am mers pe acolo ca pe acolo e drumul spre magazinul la care merg f des si acum il ocolesc drumullaughingsi a sarit un catel la mine era de statura mica eu fiind tot mica am luat-o la fuga nu mi s-a intamplat nimic dar o spaima am avuthee heesi toti s-auras care au trecut pe acolo in loc sa ma ajute(Xoamenii rai)

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

laughingrolling on the floorsi eu am la blocul prietenei mele sunt la oras si pe acolo nu trec niciodatacryingca ma speriie sar la oamenii si desigur ca-i hraneste cei dintr-un magazin(iubitori de caieni)si ii tin in magazin dar eu nu am incredere in eisadcand eram mai mica am mers pe acolo ca pe acolo e drumul spre magazinul la care merg f des si acum il ocolesc drumullaughingsi a sarit un catel la mine era de statura mica eu fiind tot mica am luat-o la fuga nu mi s-a intamplat nimic dar o spaima am avuthee heesi toti s-auras care au trecut pe acolo in loc sa ma ajute(Xoamenii rai)mie imi plac cainii dar nu stiu de la un timp parca imi pierd increderea in cei maricrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciini nu musca deci anumite persoane, care ori ii intarita ori au in ei acel " miros " de animal!
Nu puteti scapa de ei decit temporar, apoi vor reapare deoarece restul ciinilor nu sint tinuti sub supravegherea natalitatii, se vor impuia si cateii vor fi aruncati tot pe strada.
Ciinii se aduna in locuri unde gasesc mincare. Concluzia este urmatoarea. Faceti curat si eliminati resturile menajere, nu le mai dati de mincare si vor pleca singuri.
Da, stiu ca problema de curatenie, doare rau, dar asta este solutia si modalitatea de a scapa de ei. ( adolf )

| Kyrukai a răspuns:

Daca sunt caini fara stapani poti suna la ecarisaj, sa le explici situatia urmand sa ii ia de acolo, desi probabil o sa dureze o perioada pana se deplaseaza ei... o alta metoda ortodoxa nu prea ai, neortodoxe sunt destule.