| C3R1 a întrebat:

Buna,eu sunt Cery si as vrea sa stiu daca trebuie ceva daca vrei sa faci facultate in strainatate, ca ma bate gândul?
Ce iti trebuie?
Eu de exemplu vreau la o facultate de actorie din străinătate (probabil) cu gândul ca in vreo 3-4 ani mi se va forma accentul american,caci cand pronunț engleza ma simt intr-un fel aparte si dupa o perioada de timp limba începe sa se miste ca si la englezi (aproximativ), si poate exista vreo sansa sa mi se formeze accentul in vre 3-4 ani.
Deci reiau,ce iti trebuie daca ai face facultatea in america? Stiu ca mie îmi trebuie viza F1, dar altceva?
Si v-as mai ruga sa îmi spuneti cum se procedeaza, dai vreun test ceva, cum iei legatura, etc.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Bani, foarte multi bani laughing
Daca ai zeci de mii de euro pentru facultate restul sunt maruntisuri.