| Ooooooooooooooo901234 a întrebat:

Eu una sunt o persoană antisocialăsta și așa va întreb pe voi: atunci când cunoști o nouă persoană barbat/femeie, chiar dacă nu aveți nimic în comun (sau nu știi dacă aveți ceva în comun), pe ce subiecte ați putea discuta, adică un subiect care să trezească interesul ambelor persoane.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand conteaza aspectul fizic, cand vorbesti cu o fata frumoasa vs una urata e o diferenta,prima impresie conteaza chiar daca multi mint cum ca nu conteaza, in principiu sunt interesant de nivelul de intelectual al acelei persoane,urasc barfele, discutile primitive imi place umorul intelectual, filozofia, stiinta, tehnologia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De obicei las cealalta persoana sa deschida subiectul, iar eu il continui (daca nu e o porcarie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha ai gresit cuvântul. Nu-ti pune etichete singurã, nu trebuie sa aveti ceva in comun. Mai bine "descoperi" alte persoane ca fiecare sunt unici.
Depinde de contextual in care te aflii, nu existã un subiect anume care sa functioneze 100% laughing si nu trebuie sa trezesti interesul nimanui. Doar acele persoane care sunt interesate de tine sa le tii aproape laughing de restul sa te doara undeva happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosti adica te intalnesti din x, y motive cu un necunoscut/a : (si eu is anti-social) Daca vad ca are fata de "smecheras" sau intr-un fel incat nu-mi place., astept sa inceapa el/ea conversatia. Daca arata ca om "ok din punctul MEU de vedere" vad ca si el e anti-social, diferit incept eu conversatia ba cu imprejurimiile prin care v-ati intalnit gen scoala, lucru etc ->incept sa vorbesc de astea.
Dupa care muzica eventual, jocuri etc