| simonanomis92 a întrebat:

Buna fetelor.deci am 20 de ani si doar 45 de kg.nu fumez,beau cafea din cand in cand,mananc foarte multe dulciuri,am incercat tot felul de vitamine si degeaba, as vrea sa mai iau macar 10 kg in gerutate.daca m-ati putea ajuta cu o dieta de ingrasare dar care sa dea rezultate.

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Voi Fetele cand va simtiti prea grase cand va simtiti prea slabe! niciodata nu sunte ti multumite cu greutatea aveti o chestie psihologica sa nu zic mai multe,...dar trebuia sa spui ce inaltime ai! ce inaltime ai?/

| Elvina a răspuns:

Ce n-as da sa am 45 de kilograme. Ma chinuiesc de o groaza de timp sa slabesc si nu prea imi iese. Vreau si eu 45!

| SheWasHere a răspuns:

Salut!
Daca vrei sa iei in greutate, trebuie sa ai mare grija. Odata cu "carnita" e foarte probabil sa pui si celulita, de aceea trebuie sa combini "dieta" cu sport (plimbari in aer liber, inot, mersul cu bicicleta, etc - ca tot a venit vara). Din ce ai spus mai sus reiese ca ai un metabolism aparte iar arderile sunt foarte puternice - adica nu te ingrasi! Dieta nu stiu ce sa-ti recomand, dar cu siguranta mancand snacks-uri dulci sau sarate nu este o solutie. Ar trebui sa consulti un nutritionist care, dupa o analiza amanuntita a organismului tau, va putea sa-ti particularizeze o dieta.

Multa bafta!

P.S. - oof, doar 45kg? Dar ce inaltime ai?

| powerdream a răspuns:

Alin_2425,te astept sa ma contactezi ca sa te ajut, program cu rezultate bune