| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

FETELOR - întrebarea este pusă pentru voi, SPECIAL, dar nu numai - poate răspunde ORICE utilizator al site-ului!
De fapt, ÎNCURAJEZ : )) BĂRBAȚII să răspundă la această întrebare! - dacă au CURAJ...
Am observat că anumiți UTILIZATORI (bărbați, în special!, cred ) al acestui site mă ignoră - mă au la IGNOR.
Bun!, probabil veți zice / considera ceva de genul: " cu siguranță i-ai jignit " - NU se afirmă! - deoarece eu CHIAR NU SUNT GENUL DE PERSOANĂ! / femeie!
Sau " a-ți avut un schimb de replici / idei/opinii/ păreri DIFERITE " - aici se confirmă!

Dar oare sunt argumentele /ideile/părerile/opiniile DIFERITE UN MOTIV de a bloca/ignora pe cineva AICI?

Este asta BĂRBĂTESC?

De-a lungul timpului pe acest site am avut vreo patru conturi, primul 2013, și NU AM BLOCAT PE NIMENI, NICIODATĂ!
Poate doar din greșeală, neintenționat ¿
Deși am fost jignită atât de bărbați cât și de unele utilizatoare ( sau cel puțin am avut păreri total contrare / total diferite )...
Totuși, nu a fost niciodată un motiv pentru mine de a ignora / da block cuiva... din contră!
Voi, ce părere aveți despre acest fapt?
Dacă, să presupunem s-ar întâmpla acest lucru ÎN REALITATE ( block-ul/ ignorul happy ) - ÎNTR-O CONVERSAȚIE - ce părere ați avea?

Sunt aceștia bărbați sau, cu siguranță NU- NU?
Posibil am eu o personalitate mai puternică, și-i sperii? sau sunt ei " muieri ", ' din fabrică '? Sau sunt, DOAR frustrați? Ori misogini ascunși ¿
Utilizatorii care mă ignoră ( până în prezent ) :
mariuschakra12
GraniniCuPiersica
Chesterr
danbnz
RAY

Îi rog, totuși să nu-mi raporteze întrebarea! Asta dacă nu vor să confirme CEVA!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Site-ul e plin de persoane "mai puțin integrate" în societate, care își completează golul socializării cu interacțiunile de aici. De aia o iau foarte personal când sunt contraziși, în lipsa de "viață reală" se afundă aici în teorii la mintea lor, și au impresia că sunt buni. Când le tulburi universul, probabil le strici ziua, și te blochează de frica realității.
Ei vor bula lor de ratați care se încurajează reciproc în prostie, nu persoane care să le aducă aminte de lipsurile la care ar fi trebuit să lucreze.
Și eu am blocat persoane, atunci când căutau să jignească din lipsa de argumente. Una e să contrazici, alta e să dai mesaje în care scrii "se vede ca ești prost". Nu am nevoie de notificare pentru asta.
PS: "ați avut" nu se desparte.

16 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Doar cinci te ignoră și tu iți faci probleme?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ei bine... nu cred ca are legatura asa mare cu faptul ca sunt baieti sau fete, nu? Oricine poate sa ignore pe oricine pana la urma. Deci de ce te legi doar de baieti? big grin

| relian a răspuns:

Bine ca ai intrebat chestia asta.Sa stii ca la fel se intampla si cu femeile, unele daca nu esti de acord cu ele te blocheaza laughing, unele fac asta si daca scrii ceva si nu le este pe plac.Ba te si raporteaza.

Acum ce vreau sa arat.De regula si eu is ca si tine,nu blochez,nu vorbesc urat,sa injur,sa folosesc cuvinte urate,poate uneori mai bag cate un fitil,dar asa subtil,frumos,sa nu pot fi luat la rost laughing

Va spun care useri is cu raportatu, cu evaluatu aiurea -Regis si cu Ray, is dintre userii care raporteaza la greu,raporteaza intrebari si raspunsuri ce nu le sunt pe plac,sau daca nu esti de aceiasi parere cu ei,bum te si reclama.

De unde stiu? Am discutat cu ei,dar separat,am discutat cu Ray la nu stiu ce intrebarea,eu am spus parerea mea,nu era vorba de covid,nici pomeneala,era despre altceva,apoi Ray m-a intrebat de ce este asa cum am spus eu? La care eu am raspuns, pentru ca stiu cum functioneazaun lucru,iar daca cinevavrea sa stie corect,trebuie sa afle cum functioneaza un lucru,apoi o sa inteleaga acel fenomen.

Nu am mai spus nimic,deci vorbit frumos,totu ok,cand ma trezesc ca toate rasunsurile alea sterse de editori,plus si altele pe linga laughing deci erau raspunsuri banale,fara cuvinte urate,fara injuraturi,discutie normala.

Vorbesc cu Regis, alt user mare specialist, discutam ceva despre electricitate,ma bagai si eu in discutie,a raspuns si el ceva,a dat fiecare cu parerea,cu presupusu,apoi eu am studiat problema si am gasit un raspuns de nivel superior,adica sursa credibila.
Am revenit si am spus uite rezolvarea la problema aia, la care el spune, am explicat f simplu dar el tot nu pricepe,ca eu explic aiurea laughing Adica am explicat simplu dar e aiurea,cum vine?

Am dat apoi exemple,comparatii,am dat o explicatie mura in gura,chiar asa am si incheiat uite, daca nici mura in gura nu poti intelege,mai simplu nu pot.
A inceput sa spuna, eu habar nu am,ca spun numa prostii,ca nu stiu nimic,a adus in discutie o alta altercatie cu el,a fost ok pentru ca asa am aflat,nu stiam ca mai avusesem cu el tot o chestiune de genu,bine acolo nu ma exprimai eu bine,nu am separat frazele sa zic asa,care is generale de cele la subiect si el tot arucna cu noroi ca uite habar nu ai,chestii de genu asta.

Dupa,am zis si eu cateva,ca nu stie de fapt nimic,pentru ca el singur a recunoscut ca nu este de meseria aia ce discutam,dar tot el venea sa spuna cum este,ca e asa cum spune el,nu cum arat eu laughing s-a suparat banui,am vazut toate raspunsurle mele sterse,plus si altele evaluate ca eronate desi luasem funda,ba unele sterse desi multi au apreciat ca folositor si asa mai departe, deci el ma reclamat.

Ambii au reclamat cam in saptamana aia,si zeci de raspunsuri au fost sterse,unele banale cum zic,dar toate simple discutii nu urat vorbit,nu jignit.
Ce am facut? Iam bagat la ignore laughing si de atunci liniste si pace,nu am mai gasit raspuns sters laughing

Asa mi-am dat seama ca astia is aia inraiati,is genul de om care mocnenste, tine in el si apoi pe la spate te lucreaza laughing

Am observat,mai nou, sau acum am observat eu, de pui pe cineva la ignore nu mai poate vedea nimic ce ai scris, nici eu nu-i mai pot vedea pe ei, sau ce au scris ei, ori mai scriu, ceva gen ca si pe FB laughing
Lucru asta e bine ca asa ei nu mai pot reclama raspunsuri sau intrebari.

Scuze ca am scris asa mult, dar am zis sa explic cum am ajuns sa stiu ca indivizii astia 2 is genul ala ciripitori,ba din aia ofticosi,astia is inebuniti se pare dupa userul anului,dupa chestii de astea,premii de astea virtuale laughing

Daca cineva citeste ce scriu, sa le zica, le dau eu toate alea mele, sa vorbeasca cu admini de pe aici si le dau raspunsurile mele castigatioare lor, si funde sau ce se mai da pe aici ca nu-s curios.
Sintem pe aici sa mai invatam una alta, sa mai spunem si la altii care intreba si nu stiu, asta daca stim ceva.
Eu nu pun intrebari, dar asta nu inseamna ca le stiu pe toate.Eu citesc f multe pe aici si aleg cate ceva din ce cistesc,dar verific,apoi daca este ok retin,asa invat eu chestii noi.

laughing acum am vazut ca ai d at si lista cu aia care nu te plac, este si RAY exact ce ziceam. Omu asta este dus de tot cu pluta,asta te blocheaza si daca nul perii,daca nu il apropbi la ce spune,daca ai alta parere gata block,dar pe mine m-a scos el, mi-a trimis cerere sa accept ca m-a scos de la bloc, dar acu i-am pus eu capac, ma trezesc cu zeci de raspunsuri sterse, nu ca mar deranja, dar trebuie sa stau sa citesc, apar acolo la clopotelu ala laughing si is doara 5 care se vad, tot dau tot dau si numa sterse laughing

| relian a răspuns:

Nu poate sa mai raporteze intrebarea daca te-au blocat, nici nu mai vad intrebarea ei, nu pot sa o vada, nici tu pe ei nici ei pe tine.Cel putin eu asa am vazut. Poate gresesc, dar am blocat pe Ray si pe alantu regis si nu le mai vad nici intrebarile nici raspunsurile chiar la intrebarea la care am vorbit impreuna.

| LoveSleep a răspuns:

Amuzant. Pe mine ma ignora vreo 27263958585.

| Hammurabi a răspuns:

Chiar nu mă interesează cine mă ignoră și de ce.
E plină lumea de frustrați.
De-aia nu mai pot eu să beau o bere, că mă ignoră nu știu cine pe TPU... laughing
Sunt și oameni ok pe TPU, m-am împrietenit cu câțiva, unii au și venit aici în concediu și ne-am cunoscut, așa că nu e chiar un site în totalitate de ciudați cum spun unii.
Dar nici nu înseamnă că lipsesc ciudații. laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Orgoliul. Astia te-au blocat din cauza orgoliului lor mare. Le-ai spus ceva ce i-a deranjat si nu le-a convenit. Asta nu e motiv de a bloca pe cineva, dar stai linistita si pe mine ma ignora peste 30 de utilizatori, si le-am dat si eu ignore inapoi.
Nu iti mai bate capul cu idoti, nu trebuie sa te enervezi pe cineva care nu merita.
Da-le si tu ignore inapoi.

| Dismally a răspuns:

Nu stiu de ce te-au blocat pe tine, iti pot spune doar de ce am blocat eu unele persoane: erau trolli si puneau o mie de intrebari tampite - de fapt nici nu erau intrebari, pur si simplu spam. Asa ca i-am blocat sa nu le mai vad postarile.

| VoidEternal a răspuns:

Cum ziceam si la o alta postare de-a cuiva, eu am contul de-o luna si 3 persoane m-au blocat. E drept ca uneori sunt destul de ironic si de multe ori ma irita gramatica de balta a unora mai ales ca unii sunt si foarte activi.

Din cele 3 persoane, 2 se regasesc si pe lista ta. laughing

| VoidEternal a răspuns:

O, ba nu, se pare că sunt 5 acum. Avansez. Cu ultimii doi cred că nici nu am schimbat vreo vorbă. Sau daca am făcut-o, a fost o experiență atât de perturbatoare de paradigmă, încât am și uitat.
¯\_(ツ)_/¯
Sorry, not sorry. Ma mir că nu m-a blocat Jasmina încă. Doar mi-a dat nefolositor și eronat la un reply care nu i-a convenit. De altfel sunt singurele calificative de genul asta pe care le-am primit.

| VoidEternal a răspuns:

Glittery:
"Nu stiu ce sa zic. Si pe mine ma ignora multi utilizatori (si barbati si femei), dar fara niciun motiv. Ignorul asta ar trebui folosit doar in situatii mai grave, atunci cand cineva te hartuieste online sau alte situatii. Este imatur sa dai ignor unui utilizator atunci cand nu ai interactionat cu el in niciun fel."

laughing)))))))))) Serios? Si mie de ce mi-ai dat ignore. Cum a decurs hartuirea dintre noi? Sa mor daca imi amintesc sa fi interactionat vreodata.

| wildthing a răspuns:

Desi pe tine nu te-am blocat si nici nu intentionez sa o fac, pentru ca imi esti simpatica, mi-ai apreciat de mai multe ori comentariile, sunt oameni pe care intr-adevar i-am blocat. De ce? Simplu, pentru ca m-au enervat si nu am rabdarea necesara sa intru intr-un schimb de replici cu o persoana care consider ca oricum nu ar intelege ceea ce spun. E asta oare lipsa de barbatie din partea mea? Eu as zice ca e doar instinct de conservare, sa nu cumva sa fac vreun atac cerebral, de furie.
Iti dau un exemplu... cu cateva zile in urma, fara sa-l bag vreodata in seama, pentru ca nu-i convin lui conceptiile mele, mi-a scris unu' ceva de genu': "tataie, ar trebui sa-ti taie cineva net-ul!" Pai pentru ce sa mai stau eu de vorba cu ala? Deja ma enerva grav prin intrebarile pe care le punea, insa nu-l blocasem inca, pentru ca nu avusesem nici o interactiune cu el. Vedeam intrebarile si mergeam mai departe fara sa ma obosesc sa raspund la asa ceva. Cand m-a atacat in acest fel, fiind deja extrem de dezgustat de el, l-am blocat direct, fara sa ma obosesc sa-i raspund.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Jumatate din cei care ma ignora nu-mi amintesc sa fi vorbit ceva cu ei. Cealalta jumatate sunt cei care au ramas fara argumente. Cei mai multi sunt lasi si slabi de caracter.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Si pe mine ma ignora multi utilizatori (si barbati si femei), dar fara niciun motiv. Ignorul asta ar trebui folosit doar in situatii mai grave, atunci cand cineva te hartuieste online sau alte situatii. Este imatur sa dai ignor unui utilizator atunci cand nu ai interactionat cu el in niciun fel.

| LostForForever a răspuns:

îmi cer scuze dacă te-am supărat și te-am rănit sau orice ai grija de tine pufulețiGratis

GraniniCuPierisică -_o