| DennK a întrebat:

Hai sa vorbim despre țigări. Da, da, știu, obiceiuri nesănătoase, nocive, dar totuși fac parte din viața multora. Ma gândeam acum câte s-au schimbat in industria asta, ma gândeam la țigările Kiss moldovenești care nu se mai găsesc de nu mai țin minte și pe care as fi vrut mereu sa le încerc, la Vogue sau Glamour cu pachetul acela mic, pătrat, de domnișoara, cu arome, menthol, cherry, trandafir... tot felul. Vremuri bune, ce pot spune. De ce oare s-au transformat atat de rau? Mi-ar plăcea sa știu. Acum s-au scos și țigările și arome. De unde as putea sa-mi procur țigări cu arome? Chiar mi-as dori sa cumpăr. Nu fumez decât ocazional și nu-mi place gustul de tutun normal. Știu ca exista acele Cartonașe frizc care dau o aroma țigărilor dar sincer nu am încercat. Cei addicted to flavoured cigarettes, voi ce fumați in perioada asta? Sau v-ați lăsat?laughing

5 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Eu fumam doar davidof înainte, mi se părea că ar fi cam cele mai bune de pe piață. Însă de când s-au hotărât să le scumpească din ce în ce mai mult am decis să trec pe țigara electronică, ies mult mai ieftin la bani și pot să-mi aleg ce arome vreau.

| ioan452 a răspuns:

Nu știu dacă mai găsești undeva tigari cu click. S-au scos din toate magazinele. Poate mai găsești la unii care fac contrabanda cu tigari din astea. Eu de când m-am apucat de fumat fumam tigari cu click, doar alea îmi plăceau. Dar cum s-au scos am început sa ma obișnuiesc cu țigările normale. Fumez acum Kent Core.

| DennK explică (pentru ioan452):

Am urat Kent din toți plămânii mei dintotdeauna? mi au plăcut Marlboro (nu roșu, oricare dar nu roșu?), Dunhill, Sobranie, Davidoff.

| ioan452 a răspuns (pentru DennK):

Mie nu mi-au plăcut niciodată țigările Pall mall. Nu mi-a plăcut gustul lor deloc. In rest, fumez orice, Winston, Davidoff, Sobranie, Kent.

| DennK explică (pentru ioan452):

Pall mall ca tigara a fost nasolica, cu click mergea laughing. Winston neh... doar slim cu click. Am luat acum un pachet de Winston expression xs superslim și înainte erau click, acum au doar o tenta mentolata in filtru