anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

help me out,please! am si eu o mare intrebare: acum cateva zile am apelat la o cunostinta sa imi reinstaleze windows-ul,zis si facut, a instalat w7, altceva am inteles ca nu avea, in fine,acum care e problema: ca browser folosesc chrome,merge fain-so far,dar cand intru pe contul meu de twitter de ex se intampla sa nu mi se afiseze foto de profil ale unor pers,NU TOATE,ori cand intru pe anumite site-uri, de ex am vrut sa citesc o stire pe realitatea, si imi scria: "oops.page not found"cand dau refresh imediat merge ok, la fel mi s-a intamplat si cand sa intru aici p site: imi zice "page not found, your browser...nu mai retin continuarea big grin"
care ar fi CAUZA? STIE CAREVA? adica mai trebuie ceva instalat? plugin,ceva? nu stiu,intreb pentru ca spre rusinea mea,nu am pricep + ca mai am o problema: internet exp nu imi mai intra deloc pe site-uri,pot sa vad poze,pos sa caut in bara search google, dar cam atat, mi se opreste direct orice site...deci I.exp nu mai folosesc DELOC, am ramas pe google chrome...si inainte de schimbarea windows-ului nu aveam asa probleme, am schimbat w din alte motive.
in fine..HELP ME,repet intrebarea: ce e de facut? mai trebuie instalat ceva? am Adobe pluginbig grin
p.s video(youtube)merg super bine,seriale online la fel, filme la fel,se incarca f bine,dar adevarul e ca atunci cand intru pe anumite site-uri imi scrie k nu stiu'ce plugin trebuie instalat.dar mi-e frica sa instalez ceva pentru ca e posibil sa fie si virusi.
multumesc anticipat, si logic o sa va dau o funda pentru rasp.pup, o zi faina va urez!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verifica daca ai Java instalat. Majoritatea site-urilor folosesc Java.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,am instalat, chiar eu m-am ocupat de treaba asta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce browser folosesti? Verifica sa fie cea mai noua versiune.