| Iza25 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce nu bate acul de la masina de cusut, iar atunci cand apas pedala se aude un sunet ciudat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a blocat roata dintata care face culisarea acului in jos, incearca sa desfaci capacul si sa vezi cand apesi pedala daca se misca in partea de sus cum trebuie. Daca zici ca face si un zgomot, inseamna ca a ramas ceva blocat acolo si nu-ti da voie sa calci pedala, sau o calci foarte apasat sa coboare pana jos.