| redstorm74 a întrebat:

Bună! În societatea noastră tot mai mulţi tineri se mută împreună de la 18, 19, 20 de ani. Cum vedeți asta?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sta o perioada determinata dupa se despart, putini rezista impreuna o vesnicie. Multi se cearta sau se bat apoi se despart

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O idee foarte buna big grin

| Freya1 a răspuns:

Dacă reușesc să fie independenți de la ani aia si au o relație de ceva timp nu e chiar asa nasol.Eu de aia ce fac copii pe la 14/15 ani ma îngrijorez.

| Catrice a răspuns:

Mișto.
Se întâmpla asta și cu zeci de ani in urma totuși.

| LoveSleep a răspuns:

Foarte ok, cât timp nu se și căsătoresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine, trebuie să existe un interval de minim 6 luni între mutarea împreună și căsătorie, pentru a se putea evidenția obiceiurile fiecăruia. La început automat fiecare încearcă să arate cea mai bună variantă a sa, dar după mai mult timp revin la obiceiurile de dinaintea începerii relației.
Dacă s-ar căsători direct, ar apărea un contrast între forma partenerului din mintea îndrăgostitului și forma reală a sa.
Nu sunt de acord cu copiii la vârsta asta, deoarece nu au resursele financiare necesare să îi asigure o viață fericită. Acum dacă s-a întâmplat și fata a rămas gravidă avortul clar nu este o soluție deoarece omoară un copil nevinovat, dar nu trebuie să aibă ca scop procreerea la vârsta asta.
Normal sexul este interzis până după căsătorie din punct de vedere creștin și mi se pare o regulă justă, oricât ar blama-o alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minunat.

| FantasyBoy a răspuns:

Vad asta ca... obligatoriu. Daca n-o faci, esti cam...handi!