| Ramona45 a întrebat:

In urma cu câteva zile, una cred mi am dezactivat Facebook-ul iar azi l am reactivat. Când am intrat pe Messenger am vazut ca nu mai imi arată nicio conversație. Am luat un alt telefonul al uneui prieten și l am rugat sa trimită un mesaj mie, însă nu l am primit și eu am încercat sa i trimit lui și nu m-a lasat sa trimit ..nu doar lui am trimis și tot nu m- a lasat. Ce se intampla cum pot sa recuperez tot?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu s-a pierdut nimic. Erorile sunt de la FB, nu din vina ta.
Scrie-le la "Raportează o problemă" și explică-le (in English) despre ce e vorba. Ar fi bine dacă ai face și un printscreen, pentru a le arăta exact problema. În câteva minute vei primi un răspuns automat din partea lor (trimis de roboțel). Ex:
"Am primit raportul tău și îți mulțumim că ai răbdare cât timp remediem problemele tehnice de pe Facebook (...)"
De fapt, acesta reprezintă doar o confirmare a faptului că mesajul tău a ajuns la ei, dar nu înseamnă că l-au și citit. Problema se va rezolva mâine sau cât de repede posibil. Însă, stai liniștită, vor apărea altele.hee hee