| Nastase_Veronica_1996 a întrebat:

intrebarea mea este daca o scrisoare trimisa de miercuri poate ajunge la destinatie si sambata?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Posta nu lucreaza sambata si duminica.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Oficiile Poștale sunt închise în weekend, iar dacă unele lucrează au program scurt. Însă, factorii poștali nu sunt pe teren.
În general, o scrisoare expediată miercuri dimineață, poate ajunge la destinație și vineri. Dar, dacă a expediat-o după ce mașina firmei a preluat corespondența din ziua respectivă, ajunge doar a patra zi la destinație (cu condiția să nu fie weekend)