| Hela a întrebat:

Buna! Investitia in haine, credeti ca e doar pe moment sau pe termen lung?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Se poate si pe termen lung, dar nu mi se pare rentabil. Hainele sunt niste artefacte accesibile si se pot deteriora usor. Auzisem de o vedeta de pe la noi care oferea bani tigancilor (alea autentice, nu romanizate) sa isi dea jos hainele de pe ele, pe strada, ca sa le cumpere ea. Avea o obsesie cu hainele si chiar si-a imprumutat garderoba ca recuzita pentru filme. Eu zic ca se poate, dar nu renteaza.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

A fost! În momentul de față nu mai are nici o valoare.
Inclusiv brandurile de lux au probleme.
O haină de colecție poate fi denumită, de exemplu, costumul popular, indiferent de naționalitate. Dar, nu orice fel de codtum, ci acele costume fabricate în urmă cu peste 50 de ani în urmă, confecționate doar din materiale naturale și lucrate manual.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste investiție in haine.

| Apokales a răspuns:

Adica sa cumperi o geaca si sa astepti sa ii creasca valoarea in timp, precum o masina de epoca? Sau ca haina iti va crea o imagine buna si iti va aduce un job bun? Creezi tu hainele, iti fac un atelier? Sau cum?

| Hela explică (pentru Apokales):

Adica sa iti cumperi haine de firma si cu timpul sa le creasca valoarea precum masinilor de epoca tongue

| Apokales a răspuns (pentru Hela):

Se poate si pe termen lung, dar nu mi se pare rentabil. Hainele sunt niste artefacte accesibile si se pot deteriora usor. Auzisem de o vedeta de pe la noi care oferea bani tigancilor (alea autentice, nu romanizate) sa isi dea jos hainele de pe ele, pe strada, ca sa le cumpere ea. Avea o obsesie cu hainele si chiar si-a imprumutat garderoba ca recuzita pentru filme. Eu zic ca se poate, dar nu renteaza.

| Psihiatrie a răspuns:

Https://ibb.co/bLKXX6B
numa cojocu` a fost 720 de euro si hanoracul 350 de euro + ca mai am de hanorace, geci, etc de firma si tot la fel de scumpe happy
si da, e o investitie buna, firma ramane firma, peste 100 de ani o sa-l vand pe-o sticla de whiskey...