| Crisstinayy12 a întrebat:

La 11 ani si 7 luni e normal sa port haine de 11-12 ani?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e normal.
Poarta haine de 60 ani, sa pari matura, ca bunica big grin

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i normal, ai doar 11 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. Mergi si cauta haine pentru 11 ani si 7 luni.
Vezi la 11 ani si 8 luni sa le schimbi da?

| sierra1 a răspuns:

"sa port haine de 11-12 ani"

nu-s cam vechi?

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, trebuie de 30+.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pe bune?

| Lioana a răspuns:

Draga fetita indiferent cati ani ai, e normal sa porti haine care se potrivesc marimii tale. Daca ai o statura normala varstei tale atunci da, poti sa porti haine pentru 11-12 ani. Daca esti mai inalta, mai scunda, mai grasa, sau mai slaba decat copiii normali de varsta ta, e bine sa porti ceva de acea marime. Varsta care e scrisa pe haine nu conteaza. Hainele trebuie sa-ti fie bune si tu sa te simti bine in ele.

| Crisstinayy12 explică (pentru Lioana):

Pai maica mea zice ca sunt prea slaba si voiam sa stiu daca port aceasta marime sunt slaba

| Goete a răspuns:

Nuuu! Cum sa porti haine de 11-12 ani cand tu ai intre 11 si 12 ani?
Si nu e normal nici sa ai doua urechi... Sa nu spui ca ai doua!

| unvecin a răspuns:

Da, e normal.

11 ani și 7 luni se cuprinde în intervalul 11-12 ani.
Un an are 12 luni. 11 ani și 7 luni înseamnă 11 ani un pic peste jumătate. Vezi că peste 5 luni o să ieși din interval, poate că va trebui să te orientezi la haine de 12-13 ani.

| NoahTheShaDow a răspuns:

Da,normal
Eu cand aceam 11 ani, purtsm hainde de 12-13 ani
Depinde si de insltimea sau greutatea corpului. Poti purta haine cu masuri mai mici dar si mai mari.
Cum am spus mai spus, depinde de fiecare om
Si da, e foarte bine pentru varsta ta sa porti haine de 11-12 ani happy

| Pneumunoultramicroscopicovulcaniconicoza a răspuns:

Ce intrebare proasta. Fara suparare dar... daca ai 11 ani si 7 luni atunci ai cam 11 ani si jumatate deci este logic ca la 11 ani porti haine de 11 ani. Nu la vechime 11 ani. Dar si la vechime poti daca sunt bune