| anonim_4396 a întrebat:

Buna. La vara o sa fie ziua mea de naștere (împlinesc 14 ani) si eu nu prea imi sărbătoresc zilele de naștere, ultima data cand mi-am facut-o (cu invitați etc) cred ca a fost cand am împlinit 8 ani si parca e păcat sa nu sărbătoresc puțin o zi puțin mai speciala.

Mereu cand mi-am facut ziua, am facut-o acasa dar acum nu vreau sa mi-o fac acasa, vreau un loc ceva mai special si sa nu fie prea costisitor.

M-am gândit ca ziua/dupa-amiaza sa chem cateva rude, mai stam putin asa ca in familie si seara sa merg cu prietenii pe plaja si sa mi-o sărbătoresc acolo adica sa stam toată noaptea pe plaja, prindem si răsăritul si cred ca o sa fie frumos, o sa cumpăr mâncare, bautură si asa mai departe si in caz ca imi recomandați asta, spuneti-mi ce ar mai trebui. Nu e nici foarte costisitor si o sa ma distrez împreună cu prietenii, doar ca ceva mi se pare ciudat si nu stiu ce anume.

Mai veniti si voi cu idei, habar n-am dar nu gen restaurant, sala de jocuri, cinema sau alte locuri de genu, vreau ceva mai mișto unde sa ne distram

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vreau ceva mai mișto unde sa ne distram"

și cu coviduțu (pandemica) ce te faci? părinții viitorilor invitați crezi că o să accepte să faceți "gașcă" in condițiile date?

| Iasminamaryia a răspuns (pentru sierra1):

La fel cum a fost si anul trecut, vara. Niciodată n-am avut grija, am purtat masca doar de obligație nu de frica, am stat langa multi oameni gramada fără nici un stres, nu exagerez spalarea pe maini(o fac ca înainte), nici nu mai stiu ultima oara cand m-am dezinfectat etc si de atata timp de cand e covid ul n-am avut niciodată chiar si dupa neglijența pe care am avut-o. Am o vecina care cica "a luat" si ea nici nu iese din casa, pe bune? Moare unul de bătrânețe, il baga la covid. Hai ma, chiar mai credeți vrăjeala asta? Ok, poate exista dar exagerează prea mult si daca exista cred ca până si gripa e mai periculoasa. Si da, normal ca o sa-i lase, n-am prieteni in vârstă de 8 ani laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Iasminamaryia):

"nu mai stiu ultima oara cand m-am dezinfectat etc... chiar mai credeți vrăjeala asta? "

îi fi tu vreun geniu uns cu toate vaccinurile de le știi așa bine! și zici că nu ești la școală ci in vacanță? De ce oare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"e păcat sa nu sărbătoresc puțin o zi puțin mai speciala"

Nu, nu e păcat. De ce e specială?

Mi-e indiferent dacă sărbătorești sau nu, după mine e foarte bine dacă sărbătorești, că doar mai bine să râzi decât să plângi. Dar și dacă nu sărbătorești e tot la fel de bine, poți sărbători la fel de bine în orice altă zi sau niciodată(nu tuturor le plac petrecerile).

| Iasminamaryia a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca doar o singura data împlinești vârsta respectiva si ramai cu amintiri, cu timpul îmbătrânești si da, niciodată nu e prea târziu dar e mai frumos sa faci lucruri de genu cand inca ești adolescent

| Mihaa890 a răspuns:

Ți-ai găsit singura răspunsul. E super pe plaja, faceți și un foc de tabăra...