| C3R1 a întrebat:

Buna lume! As vrea sa stiu daca la un moment dat ai tu banii sa iti permiti o barca, yaht sau vapor, ai nevoie de vreun permis sa il conduci pe Dunare de exemplu sau in orasele mari cum sunt New York, L.A?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot mai misto e tesla roadster, cu B-ul conduci o masina electrica care depaseste viteza maxima lu' bugatti

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| Darkmagic a răspuns:

Ai nevoie de un brevet de pilot si de niste cursuri de navigatie, pe care nu oricine le absolva.
Acesta este si motivul pentru care posesorii de nave mari, care necesita echipaj...isi angajeaza obligatoriu un...Capitan.winking
Nu-si bate nimeni capul sa-si conduca nava, din simplul motiv ca e un lucru cu mult mai dificil decat ...soferia.
Evident, te poti distra sa te joci cateva minute la carma...dar apoi lasi profesionistii sa se ocupe.
Daca ai o ambarcatiune mica, (ce nu necesita echipaj), TOT ai nevoie de un permis de navigatie, acesta variind ca la permisele auto, in functie de clasa ambarcatiunii.