| Shane a întrebat:

M-am gandit sa imi fac un blog, insa nu stiu despre ce as putea scrie. Aveti niste idei interesante? M-am gandit sa fie un blog in care sa scriu despre orice.dar tot e complicat.
Funda pentru cele mai bune idei!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce mai faci blogul daca nu ai nimic de zis? Lucurile functioneaza invers, ai ceva de zis... faci blog, nu faci blog ca sa te scremi sa spui ceva

| Shane explică (pentru suntserios):

Fac blogul, pentru ca imi place sa scriu. Nu,, ma screm,, sa spun ceva. Am pus intrebarea asta aici, deoarece degeaba imi place mie sa scriu atata timp cat nu prinde orice la public.

| K0sti a răspuns (pentru Shane):

Nimic nu prinde la orice pubilc! Iti alegi o nisa la care te pricepi si aia e!

| Anonimuserr a răspuns:

Calătorii, politică, sfaturi pentru femei. Ce domeniu te-ar atrage mai mult, trebuie să ai o nişă. Sau poţi face un blog în care să le cuprinzi pe toate ca un site de ştiri, sau mondenităţi, despre cântăreţi, trupe. Un mix din acesta r fi interesant dacă arată şi bine blog-ul să pui o themă frumoasă şi aranjat bine e ok. Poţi îmbina o varietate de domenii, ca şi călătiile, diverse sfaturi şi medicale sau pur şi simplu le scrii pe ale tale. Mai bine să fie creaţia ta impresiiletale, opiniile tle cum vezi tu lucrurile despre un fenomen, un lucru etc.

| Ragnarøk a răspuns:

Lasa-ma sa-ti explic o chestie, domnita.

Si d.p.d.v. fizic, si filozofic, cauza precede efectul. Ca sa fiu explicit, nu poti incepe un proiect si apoi sa-i gasesti cauza, asta deja e logica crestina. Trebuia sa ai un scop la care sa-i aplici efectul.

Si, ca sa nu dau impresia de ambiguitate o sa spun direct: Singurii oameni demni de a detine blogguri sunt cei creativi, care au un scop predefinit, acela de a impregna lumii propriile idei, incercand ori o schimbare a perceptiilor oamenilor ori a demonstra cat de elevati sunt ei. (sarcasm)

Asa ca, inainte de a institui propriu-zis blog-ul tau, gaseste un subiect viabil si mediteaza bine asupra lui, macar sa dea impresie de elevatie intelectuala.

| Swyn a răspuns:

Pai dacă te-ai gândit sa-ți faci un blog despre teme universale încearcă sa fi creativa... vorbește de la problemele cotidiene pana la lucruri amuzante..axeaza-te pe unele teme care sa-ți atragă cititorii. Sper sa te ajute și alte persoane cu sfaturi tongue