| anonim_4396 a întrebat:

Bună! M-am mutat în Timișoara și nu prea am prieteni pe aici sunt cam singură, nu am cu cine să ies. Ce pot face în cazul asta?

9 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Să ai răbdare.
Ești la facultate sau lucrezi?

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Lucrez.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Și nu ai colegi cu care să poți ieșii?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ieși în parc, poți și singură. La un restaurant de asemenea, pentru că acum nu este aglomerație. Prietenii se formează în timp.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Problema este ca imi lipseste viata sociala.

| Mosotti a răspuns:

Exista f multe pasiuni solitare adica cand esti singura, ai jocuri pe calculator, ai plimbari, piscina, sala, mai te uiti prin magazine, vezi filme, mai citesti despre una si alta si mai afli chestii in n domenii, sunt destule de facut.
Mai faci un rebus, un sudoku, mai asculti o muzica.

Si usor usor vin si prietenii, nu merge imediat, ca abia te-ai mutat, mai discuti si pe net cu oameni poate si din Timisoara si va intalniti, pe unde iesi poti gasi oameni cu care sa te imprietenesti, nu e problema.
Pai si la munca colegi nimic prietenii?

| mont a răspuns:

Mergi pe la distractii și îți vei face prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vin eu, faci cinste la KFC? sau stam la tine și facem o comanda prin food panda? happy

| Gusticel a răspuns:

Iesi singura. happy