| Noonecareaboutme a întrebat:

Ma confrunt cu o problema nasoala pentru mine...Multi zic ca duc lipsa de atentie, ca si-ar baga ceva in lemn decat sa vorbeasca cu mine si ei nici nu ma cunosc personal (pe Facebook) si unii zic ca arat bine altii nu, De sora mea sa nu zic ca arata foarte bine :/ nu stiu ce sa fac cu asta doar comentez la unele postari, gata duc lipsa de atentie sau ceva m-am saturat! Ce sa fac? Sincer mi-as inchide Facebook ul decat sa isi bata lumea joc:/ si ei nici nu ma cunosc.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Si de ce iti pasa? Sunt niște străini
Pe o parte e si vina ta ca le ceri părerea

| Holiday a răspuns:

"No one care about me"...
Clar nu suferi de lipsa de atentie...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni care e fericit și împlinit nu o sa atace online pe cineva.
Trebuie sa înțelegi că nu tu ești problema, ei suferă din lipsa de atenție și proiectează defectele caracterelor pe tine, vor sa se simta validați de către tine reacționând la mesaje, pentru a nu se simți singurii care au aceeasta problema. Daca tu nu ai nici o reacție, atunci își fac rău doar lor. Dar dacă reacționezi atunci îți pot face rau, pentru a le creste lor încrederea.

Sa evoluezi ca și caracter, sa nu te afecteze niste simple opinii.