| Anca5 a întrebat:

Mama mea care este cadru didactic se imbraca sexy și câteodată prea sexy zic eu, ea având si peste 45 de ani și am observat ca unii bărbați se uita după ea. Ce părere aveți? Credeți ca e ok sa se imbrace asa? Punctul ei forte fiind costumele si pantalonii mulați în partea de sus.

45 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine. Da dovada de curva dar daca ii convine sal insele pe taicatu sau sa isi ofere vagauna la schimb ea cunoaste interesele care le vrea de la indivizi.

| Anca5 explică (pentru mgtow):

O cunoști ca să spui vorbele astea? De unde știi tu ca face asa ceva?

| mgtow a răspuns (pentru Anca5):

Atrage atentia prea mult. Multe femei se imbraca asa desi nu e deloc bine vazut.

| Anca5 explică (pentru mgtow):

De ce nu este bine vazut?

| mgtow a răspuns (pentru Anca5):

Pt ca in filmele xxx apar in tinuta descrisa de tine sau alea care o fac pe bani

| Razvan_Munteanu_1994 a răspuns (pentru mgtow):

Mama mea cand iese de la duș in prosop isi lasa fundul neacoperit laughing Ce crezi ca inseamna?

| mgtow a răspuns (pentru Razvan_Munteanu_1994):

In casa e diferit o vezi tu

| Razvan_Munteanu_1994 a răspuns (pentru mgtow):

Pai si care crezi ca e motivul pentru care nu si-l acopera? laughing E destul de bombat totusi

| Violleta2022 a răspuns:

O femei frumoasa pare intotdeauna mai sexy indiferent cu ce se imbraca!
Si ce daca se uita barbatii?
Asta fac de cand lumea si pamantul, se uita dupa fiecare femeie care i-ar putea fi partener sexual, este instinctul animalic, care-i face sa intoarca capul.
Totusi nu inteleg, esti gelos pe barbatii care se uita la mama ta?
Este femei matura, arata bine, se imbraca decent, daca este profesoara, deci nu ai motive sa crezi ca se imbraca sexy ca sa provoace elevii, sau ca merge dezbracata la scoala.

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt gelos, dar ziceam sa nu o fure vreunul

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Si tu de ce crezi ca se imbraca sexy?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Dupa cum am spus, fiind o femeie frumoasa, orice ar pune pe ea PARE sexy!
Sunt convinsa ca de ai vedea o femeie grasa, imbracata la fel, nu ti se va parea deloc sexy, ci dezgustatoare sau nesemnificativa.
Depinde ce intelegi tu prin sexy, pentru ca eu nu vad nimic exagerat sau provocator la o femeie care se imbraca decent, ca sa mearga la scoala.
Daca era sexy/provocator imbracta (cu decoleturi, cu sanii pe afara, cu bluze transparente, sau cu fuste pana la fund ori pantaloni in vine), pana acum avea raport de la scoala si era data afara din invatamant.
Deci gelozia ta este total nejustificata, in special ca-i mama ta, nu iubita ta.
Oricum, mama ta este femeie matura si stie foarte bine cum se imbraca si de ce se imbraca asa. Evident ca NUMAI pe tine te supara asta, odata ce nu a fost data afara din invatamant, ca se imbraca indecent la scoala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Cum adica sa o fure vreunul?
Ce-i copilas mic sa o ia de mana si sa fuga cu ea?
Este ditamai femeia!

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Ma refer sa nu se dea la ea vreunul

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Iti dau dreptate cu ce ai zis ca orice ar pune pare asa, i au zis doar niște colege ca tu porti tanga? Avea o pereche de pantaloni subțiri crem și a zis ca s-a simțit ciudat ca poate i se vedea rau fundul

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Ce ma suprinde pe mine este ca vine sa-ti spuna acasa, ce vorbeste ea cu colegele, despre chilotii ei.
Daca fii-miu ar veni sa-mi spuna asta, l-as trimite la plimbare, desii are peste 30 de ani, adica este barbat in toaat firae, nu adolescent ca tine!

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Pai și ce vina am eu ca îmi spune? Si părerea ta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Poti sa-i spui:
Mama, asta este o problema intima si personala de-a ta, te rog sa nu-mi mai spui ce lenjerie intima porti si ce comentezi cu colegele tale fiindca ma face sa ma simt prost/jenat, rusinat.

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Inteleg ce zici..pe mine nu m-a deranjat ca mi-a spus...tu de ce crezi ca mi-a povestit mie asta? Si ce crezi despre toată faza aia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Nu cred nimic si nu stiu ce a determinat-o sa-ti spuna.
Poate a uitat ca esti fiul si nu sotul.

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Nu a uitat ca îmi spune mai multe si am si văzut îmbrăcată asa deci stiu de ceva vreme ce poarta

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Si de ce crezi ca ar trebui sa ma simt jenat de ce mi-a povestit?

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Am zis ceva greșit?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anca5):

Pentru ca nu-i normal ca mama sa vorbeasca cu fiul ei, despre chilotii ei tanga.
Dar taica-tu ce spune? Pe el de ce nu-l intrebi?

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Tati ii mai spune când sta prea asa în fata mea sau vara când își ia pantaloni scurți

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

O conta ca sta singura și tata sta plecat mai mult pe la țară?

| Anca5 explică (pentru Violleta2022):

Si nu cred ca m ai înțeles bine ea mi-a povestit ca i s-a părut ciudat ca s au uitat după ea și au întrebat o asta

| Drimmero a răspuns:

Tentativa de t,,r,,o,,l,,l,, a,, c,, h,, e

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai lasa asta pe tatal tau sa decida, daca este pe acolo. Daca nu... asta este situatia, se imbraca cum vrea.

| Anca5 explică (pentru DoarBogdan):

Pai se mai ea de ea ..mai in gluma, mai in serios cand se imbraca asa

| CostinAlamariu a răspuns:

Imi suna a criza de varsta mijlocie. Cand toata tineretea esti dependent de ceva (in acest caz frumusetea fizica) atunci dupa ce ea trece inevitabil cu varsta incepi sa intri in panica si in faza de negare și compensare în care încă încerci sa atragi priviri asa cum o faceai in urma cu 20 de ani, dar e din ce in ce mai greu (din motive evidente). Probabil mama ta a ramas oarecum blocata in trecut, intr-un fel de nostalgie ciudata.

Ce propun eu e sa-i aratati ca o iubiti pentru cine este ea ca sa nu mai simta nevoia sa primeasca atentie din exterior pentru cine nu e(creierul ei inca refuza probabil sa accepte ca a trecut de varsta de 20 de ani).
Faceti-o sa se simta iubita acasa in familie si probabil n-o sa mai caute validare din alta parte. Succes!

| Anca5 explică (pentru CostinAlamariu):

Mulțumesc frumos pentru mesaj, dar tocmai ca ea arata foarte bine pentru varsta ei.ii spun foarte multe persoane si dacă nu era asa nu întorceau unii capul după ea, nu?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Anca5):

Nu am zis nu ca nu ar arata bine. Sunt sigur ca exista femei de 45 de ani care arata bine pentru varsta lor, dar nevoia asta in sine de validare exterioara mi se pare ca vine dintr-un neajuns sufletesc. Eu asa cred, cel putin happy

| Anca5 explică (pentru CostinAlamariu):

Si eu cred ca iti dau dreptate, dar dezvolta puțin. la ce te referi cu neajunsul sufletesc? Deci nu ar mai trebui sa se imbrace asa, nu?

| Anca5 explică (pentru Anca5):

Trebuii*

| Anca5 explică (pentru CostinAlamariu):

Îmi place cum explici, dacă mi ai mai răspunde m as bucura?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Anca5):

Prin neajuns sufletesc ma refeream la ce am zis si initial. Probabil simte nevoia sa primeasca atentie din exterior pentru ca nu primeste suficienta atentie si validare in familie.
Stii, cand un om are o problema trebuie întotdeauna sa te gandesti care ar putea fi cauza problemei. Aici eu zic ca ar putea fi si nevoia de a primi validare. Asa sunt femeile, au nevoie sa fie validate, sa fie observate si probabil daca ar fi validata in familie suficient nu ar mai simti nevoia sa se imbrace provocator fiindca ar primi validarea de care are nevoie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ati putea sa o faceti sa se simta validata prin a multumi mai des, prin a aduce in discutie cat de important e ce face pentru voi. Sa-i apreciati anumite trasaturi si talente (gen gatit, sacrificiu, rabdare etc). Fa-o sa se simta mandra cu calitatile ei interioare si poate asa îi trece nevoia asta de atentie din partea altora.

| Anca5 explică (pentru CostinAlamariu):

Dacă am înțeles bine acum e posibil sa caute pe altcineva sa nu l mai dorească pe tata, dar eu zic ca are deja toate lucrurile astea pe care le ai scris.

| Anca5 explică (pentru CostinAlamariu):

O cauza ar fi ca tata sta mai mult la tara și nu mai stau asa mult amândoi

| Endoryus a răspuns:

Eh, alta care i-a trecut timpul dar se crede suflet tanar.

| Anca5 explică (pentru Endoryus):

Vezi ca foarte multe persoane ii spun ca arata ca la 25 de ani

| petry1petryca1 a răspuns:

Imi suna a criza de varsta mijlocie. Cand toata tineretea esti dependent de ceva (in acest caz frumusetea fizica) atunci dupa ce ea trece inevitabil cu varsta incepi sa intri in panica si in faza de negare și compensare în care încă încerci sa atragi priviri asa cum o faceai in urma cu 20 de ani, dar e din ce in ce mai greu (din motive evidente). Probabil mama ta a ramas oarecum blocata in trecut, intr-un fel de nostalgie ciudata.

Ce propun eu e sa-i aratati ca o iubiti pentru cine este ea ca sa nu mai simta nevoia sa primeasca atentie din exterior pentru cine nu e(creierul ei inca refuza probabil sa accepte ca a trecut de varsta de 20 de ani).
Faceti-o sa se simta iubita acasa in familie si probabil n-o sa mai caute validare din alta parte. SuccMulțumesc frumos pentru mesaj, dar tocmai ca ea arata foarte bine pentru varsta ei.ii spun foarte multe persoane si dacă nu era asa nu întorceau unii capul după ea, nu? es!

| Carcel3000 a răspuns:

Acu nu se mai duce la școală ca face online

| Anca5 explică (pentru Carcel3000):

Da, sta acasă